• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте! ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА СТРАХОТНИЯ ФОРУМ!
И започвам с въпросите: откакто си взех kompa ме мъчи въпроса с изкл. на нета като ме няма. Реших да си закупя механичен прекъсвач, но продавача ми каза, че не били качествени и създавали проблеми. ТАКА ЛИ Е? И ако наистина е така майстора любител в мен веднага проговаря - "реле" ама какво? :? Благодарен съм на хората които, решат да ме посъветват и да споделят опита си с мен. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :o
ABEPA - напреднал
Вадиш кабела на нета - работата с изключването на нета е 100% сигурна.
amazoncom - помощник
Има и по елегантен начин за спиране без да вадиш кабела.Давас с десен бутон на иконката долу до часовника и от там Disconnect. :wink:
masteradmin - майстор
Не е Disconect ами Disablе , потози начин си спираш мрежовата карта.Познай после как се пуска :)
А пък, ако случайно с този прекъсвач искаш да си предпазиш картата от гръмотевиците - по-добре изпълни точка 1 от горепредложеното - махаш кабела ;) Защото няколко стотин волта пробивно напрежение на прекъсвача (релето) "не стигат", просто ще е поредната "лампичка" по пътя на разряда :)
Пак в съшия ред на мисли, по стандарт се ползват 4 жила на кабела, но срещу гръмотевици трябва да помислиш за всичките 8, защото най-вероятно са ти кримпнали всичките 8 жила.
saxa - помощник
От доста време се занимавам с изгаждане на LAN и кабелни мрежи наи добриа вариант е да си извадиш кабела от компа и да го изкючиш от захранващата мрежа. Може и да си сложиш LAN защита която нерешава проблема на 100% .Ако дадеш ДИСКОНЕКТ ИЛИ ДИСЕИБАЛ ? В парвя случеи прекратяваш враската с доставчика а при вторя изключваш мрежовата карта което не ти варши работа в дадения случаи
saxa написа:
От доста време се занимавам с изгаждане на LAN и кабелни мрежи наи добриа вариант е да си извадиш кабела от компа и да го изкючиш от захранващата мрежа. Може и да си сложиш LAN защита която нерешава проблема на 100% .Ако дадеш ДИСКОНЕКТ ИЛИ ДИСЕИБАЛ ? В парвя случеи прекратяваш враската с доставчика а при вторя изключваш мрежовата карта което не ти варши работа в дадения случаи
ти си единстжения които разбра за какжо става въпрос :shock: мерси
ина4е основната ми идеа бе6е да избегна изкл от буксата като прекъсн врузката с реле така 6те стане ли? нали пак се прекусжа мрейата?
saxa - помощник
прав си ,че се прекасва мрежата но разтоянито межту контактните точки ште е много малко саответно паднели грам някаде около теб има вероятност пак да порази компа .затова мисля че наи добриа начин е да си драпнеш кабела. малко е досадно но при положение ,че няма да те има известно време
saxa написа:
прав си ,че се прекасва мрежата но разтоянито межту контактните точки ште е много малко саответно паднели грам някаде около теб има вероятност пак да порази компа .затова мисля че наи добриа начин е да си драпнеш кабела. малко е досадно но при положение ,че няма да те има известно време

мерси сега разбирам ама имам възможност да изработя механизъ които да раздели пластините колкото си искам само ме интересума мнението ти за разстоянието колко да го направя и дали 6те е сигурно ....................малко пове4е труд сега и по-малко неудобстжо занапред
Justy - майстор
Прекъсване с реле на мегахерцов сигнал - добре ме развесели :lol: Търсиш защита от гръм когато те няма - ами когато си там :? Няма 100 процентова защита от гръм, освен физическото разделяне. Послушай колегата горе и си изключвай кабела :wink:
  • 1
  • 2

Тема "изкл. на интернета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: