• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здавейте, надавям се заглавието да не е подвеждащо и ще се опитам накратко да обясня.

В мазето имаме стандартно осветление което се пали и гаси с ключ. Идеята е да преработим системата и по точно да добавим стълбищен автомат как най-лесно и без много усилия може да се случи това / къде трябва да го поставя автомата това ми куца като цяло /? Искаше ми се да е в таблото но, предполагам, че на един бушон ще са вързани няколко коридора аз искам основният коридор да го вържа по тая схема. Другото което ми идваше и е като вариант е с датчик, но коридора е дълъг и тесен като минават и тръби та не знам колко ще се получат нещата и може би ще трябва да се сложат доста датчика. Някакви идей..

Благодаря предарително!
al4o - специалист
При нас е с осветителни тела с вграден датчик.Не знам при теб дали ще върши работа.
Не ми вършат работа под тях има тръби и коридора е тясен и дълъг има 4-5 места което ще е трудно за настройване на такъв вид датчик...
moimoimoi - майстор
и каква е целта ? да останеш на тъмно в мазето ли :lol:

най вероятно цялото ви мазе е на един кръг
колко ключа за осветление има в мазето?
инъче тоя стълбищен автомат може да го сложите във външна кутия около разклонителната кутия на осветлението или до ключа ама тогава ще ви трябва да намерите нула отнякъде за стълбищния автомат,втория вариант повече ми харесва
сегашната инсталация трябва да прилича на това
Прикачен файл:
СТАРО.JPG
СТАРО.JPG (21.28 KиБ) Видяна 2178 пъти
а новото на това
Прикачен файл:
ново.JPG
ново.JPG (27.83 KиБ) Видяна 2178 пъти
shadow__01 - майстор
moimoimoi написа:
и каква е целта ? да останеш на тъмно в мазето ли :lol:
Вероятно идеята е породена от често забравяно осветление в мазето.
На тъмно, че ще стоят това е ясно, особено като почне автомата да прави номера. Идеята като цяло си е много лоша и дори и датчик не е подходящо да се слага. В мазето се предполага, че има влага и хич не е добре за платката на датчика или автомата.
vk - специалист
При нас въпроса го решихме, като поставихме ключ и лампа при входната врата на мазите (обща врата към мазите). Този ключ управлява един контактор, който пуска тока надолу към всички мази.
Ако има човек в мазите - свети лампата при входната врата. Като угасиш, гасне всичко, дори да има нещо забравено.
Ще се опитам да обясня малко повече има един главен коридор който е за мазетата и до него се стига до подземните гаражи и за двата входа. Заради гаражите в момента лампите светят постоянно и този коридор осветлението на е на две части. При изгасени лампи първо включваш едната лампа, после стигаш до вторият ключ и светваш втората половина и след това трябва да се върнеш да изгасиш първата и след това втората, което не е практично. Основният коридор е на два кръга предполагам, като има още 6-7 допълнителни коридора който се палят лампите отделно. За съжаление малко ми е трудно да кажа каква схемата понеже всичко е замазано.

Идеята е да бъде практично, за това търся решение на проблема дали с автомат или с датчик за движение..

Да знам че влагата е проблем, ама все пак все едно да нямаш лапмпа в банята...
emiood - напреднал
Практично и удобно за мен е с датчици за движение. Ако не става с таванен, пробвай с един или два стенни, така в зоната им на действие няма да оставаш на тъмно и забравяш за ст. автомати и бутони. Виж това: http://www.kanlux.pl/bg/461 и това: http://www.kanlux.pl/bg/464 Инвестициите за датчици и ст. автомат са съизмерими. Както се вижда първите са със степен на защита достатъчна за монтаж във влажни помещения. Успех!
yordan12 - помощник
Имa дaтчик движение който се монтирa нa мястото нa ключa .Не се нaлaгa прерaботкa.
MIRO_073 - майстор
yordan12 написа:
Имa дaтчик движение който се монтирa нa мястото нa ключa .Не се нaлaгa прерaботкa.
Налага се. Пуска се нула.
  • 1
  • 2

Тема "Преработване на осветление и добавяне на стълбищен автомат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: