Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petkov_75 - специалист
hidrazin - майстор
petkov_75 написа:
Добро утро.
http://zhekov-electric.com/wp-content/u ... vodnik.pdf
:)
Добър ден! :-D Интересна табличка. Само ако може лека корекция. Напрежението у нас по стандарт отдавна не е 220V.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Тоя новия стандарт май е само на бумаги.... :-D . Ся и thinkpad ако добави някоя корекция....язък за барута :lol:
П. Петков - специалист
Поздравления за таблицата и за труда! :) :) :)
thinkpad - майстор
petkov_75 написа:
Добро утро. http://zhekov-electric.com/wp-content/u ... vodnik.pdf
Тая таблица съм я виждал вече. Сега, ако ПВВ-МБ1, ПВ-А1 и СВТ бяха гъвкави... Да не говорим, че е за малко по-различно нещо. :)
hidrazin написа:
Добър ден! Интересна табличка. Само ако може лека корекция. Напрежението у нас по стандарт отдавна не е 220V.
Може да не е, ама бях спорил с един човек, който беше професор в университета. Дълбоко вкоренено им е 220V. Да не говорим, че е 230V +/- 10% и честно казано - никъде не съм измервал 230V все още. Голяма работа като мощността е изчислена за 220V.
hidrazin написа:
Не си струва писането.
Да. Освен да се пише, трябва и да се чете. Зададох ти въпроса конкретно. Защото ако потърсиш думата "кабел" на английски, излизат малко по-различни дефиниции. Иначе тръгваме по първата ти дефиниция "проводник е метално въже с изолация или не", а кабел е "проводник с изолация". Значи кабела е подтип на проводника. Сигурно... Ако 1 въже прави 1 проводник, а 1 кабел е точно 1 проводник с изолация, то какво са много изолирани проводници в обща обвивка? Дефиницията е зададена в единствено число, значи множествено няма. 2 проводника в обща обвивка не са кабел, така ли? Преди да пращаш някой да чете си прегледай дефинициите, след като ще сме толкова дребнави. Дефиниции и аксиоми трябва да са максимално описателни и да включват всички възможни положения. А иначе - различно мнение имаш за PVC-то, както желаеш. За мен изпускане на думи в закони и наредби е проблем. Всичко в закона и наредбите трябва да се пише максимално точно, максимално описателно. За толкова ревизии не ги оправиха тия таблици.
shadow__01 написа:
Надявам се thinkpad да не се е обидил от нещо.
Не си ме обидил по никакъв начин. Просто Хидрата търси повод да се драчи. Хубавото на повечкото таблици е, че можеш да подходиш по-индивидуално. Тия таблици от наредбата ги има в сборника. Останалото са данни на производителя. Особено в днешно време както се изисква от предприемачите проектантите да правят възможно повече "икономии". :-D
shadow__01 - майстор
shadow__01 написа:
....ще я кача за корекция и критика.
Оказа се, че таблицата стана копие на тази от наредбата. Поне се упражних малко на Ексел ако не друго.
Исках да направя и графа за допустима мощност, но при толкова много стойности в графите не виждам как ще стане.
Прикачен файл:
таблица3.jpg
таблица3.jpg (103.99 KиБ) Видяна 1180 пъти

Тема "Таблица за сечението на проводниците." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: