• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
skuzo - специалист
Здравейте,да попитам какво ще стане ако на трансформатор за халогенни крушки вържа лед крушки?В момента са ми вързани 5 лед крушки по 3 вата на траф 105 вата и си светият.Знам че едното е прав ток другото променлив на трансформаторите(ац и дц).Моля дайте мнение че да не стане някоя белия.
fox_vt - майстор
Или ще светят или ще мигат няма какво да им стане.Някои електронни трафове искат минимален товар за да работят добре.
skuzo - специалист
точно това се получи,над месец бяха вързани само 2 лед крушки по 3 вата а трафа е от 20-105 вата и си светиха нормално днес сложих 5 крушки и отначало нямаше проблем после почнаха да премигат!
skuzo - специалист
и другото което ми е странно,в другата стая са вързани 4 лед крушки на на същия модел траф и си ръботият нормално.
velsi - Почетен майстор
Какво толкова странно има? Китайските ватове не са като истинските - винаги са по-малко!
skuzo - специалист
Но защо с 2 свети с 5 мига?А в другата стая с 4 си свети нормално с абсолютно същия траф?
skuzo - специалист
да всичко си е същото!
shadow__01 - майстор
Има си специални трансформатори и контролери за LED лунички. Няма как да разберем какво е станало в трафа с информация, че мигало. Сложете специални трансформаторчета за LED лунички и ако мигат тогава вече може да се обсъжда като проблем. Напасвано, припасвано после "що не работи както трябва?"
Брей беден народ, икономията на пари какво прави не е истина...
skuzo - специалист
shadow__01 написа:
Има си специални трансформатори и контролери за LED лунички. Няма как да разберем какво е станало в трафа с информация, че мигало. Сложете специални трансформаторчета за LED лунички и ако мигат тогава вече може да се обсъжда като проблем. Напасвано, припасвано после "що не работи както трябва?"
Брей беден народ, икономията на пари какво прави не е истина...
:))))))така ли имало за лед трансформатори,не знаех!!!!!Въпроса не е дали има а каква е разликата?Защо лед луните си светият и с двата вида трафове?Отговори ми защо един траф свети с 2 крушки нормално с 5 не иска?Не ми е за парите интересно ми е!А и да те информирам цената на трафовете за лед и за халогенни лампи са еднакви!
  • 1
  • 2

Тема "Какъв е проблема?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: