Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zigi - напреднал
Здравейте.Имали някои които би ми разяснил действието на този контролер. Гледам снимките и нищо почти не вдявам.

Прикачен файл

11.JPG
11.JPG (45.35 KиБ) Видяна 761 пъти

Прикачен файл

12.JPG
12.JPG (44.17 KиБ) Видяна 761 пъти

Прикачен файл

13.JPG
13.JPG (53.77 KиБ) Видяна 761 пъти

Прикачен файл

без име.JPG
valentino76bs - майстор
zigi написа:
Здравейте.Имали някои които би ми разяснил действието на този контролер. Гледам снимките и нищо почти не вдявам.
Така както ти е зададен въпроса ,едва ли някой ще тръгне да ти обяснява.За това малко по обстойно ,за горелка ли го ползваш за какво....защото най накрая може да се окаже съвсем друго.....http://bg.wikipedia.org/wiki/PID_%D0%BA ... 0%B5%D1%80
Тука може да прочетеш най общо за какво става въпрос,и съответно да си направиш извод дали нещото ти е развалено или е нещо от управляваните или управляващите го елементи.

А пък ако просто искаш да знаеш този контролер как работи,това е друга бира....
zigi - напреднал
Извинявам се за грешката си. Веднага се поправям. Този контролер е от нафтова горелка а искам да го сложа на пелетна. По принцип пелетната е по проста от колкото нафтовата. В крайна сметка от нафтовата ще ползвам охлюва с вентилатора и един датчик/ нещо беше свързан с пламъка/. Но ще пробвам ако електродите успеят да запалят пелетите може да ползвам и тях. Това ми е замисъла. Валентино прегледах страницата дето си я пуснал, но нищо не схванах все пак съм бая бос в тази материя. И като гледам този мои контролер малко не ми е ясно дали се променят настройките му. Отварял съм го и в него има само контактори. В ред на размисли предполагам, че температурният-нещо си дето ще е в стаята ще командва контакторите. Или се лъжа. Помагайте.

Тема "проблем с контролер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: