Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
gogo7777 написа:
Айдеееее и тука са появи проблема с офазения връх на поялника...... :-D ,
Не ми припомняй! Голям смях падна. :prayer:
На мен друго ми е чудно - как ги ползва тези билки? На сухо ли ги загрява или във вода? Нещо не схващам идеята пък и не съм се занимавал с аромотерапия. Не ми и трябва. Работата ми е в полите на планината и покрай мен са само билки. Преди десетина дена се разкарвах през десетки декари целите жълти от минзухари. Наблизо има няколко декара лавандула а зад реката масиви от маслодайна роза. Близката гора - борова.
По-голяма терапия от това не виждам.

Питащия kalifer да сподели как точно ги нагрява. Може да му измислим по-удачен вариант.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Сигурно ги стрива и леко овлажнени ги пъха в поялника /там където трябва да е човката/, ама знам ли :? Индийците са царе на подобни релакси, там ползват нагряти камъни обаче.
sstefanov - майстор
На моя поялник на дръжката пише 100-400 градуса. Не знам дали е вярно, не съм измервал температурата.
Моделът е CT-95A.
Ето едно видео за него:
http://www.chipdip.ru/video/id000524076/
thinkpad написа:
Аха. И е галванично разделен? Я го включи в незанулен/незаземен контакт и го докосни с фазоуказател, дали няма да светне като коледна елха. А дали при лошо зануляване не можеш направо да унищожиш това, което правиш?
Поялникът, за който говоря има извод от човката с куплунг за бърза връзка и кабел около 1м с крокодилче накрая, така че да можеш да си свържеш човката към маса, ако поискаш. С този съм направил наистина много неща за тези години и до сега никога не съм имал проблеми и без свързана човка.
thinkpad, когато не си работил с нещо, не коментирай тези, които имат опит с него. Много често пишеш глупости по тази причина.
thinkpad - майстор
gogo7777 написа:
Айдеееее и тука са появи проблема с офазения връх на поялника......
Не знам къде какво си видял, но не казах това. Много от евтините поялници допреди време бяха без Шуко щепсел. И повечето хора, които правят регулатори, дори и на поялници, които са били с Шуко, често не си дават сметка, че ги оставят без заземяване. Такива модификации при електрически пробив водят директно до появата на опасно напрежение върху металният корпус на поялника. Именно за това лансирам тезата за използването на галванично разделени поялници.
Мнението беше писано късно и не се усетих колко некоректен е примера с фазоуказателя. В заземителният проводник в кабела чрез електромагнитна индукция от съседният фазов проводник(по който протича променлив ток) се появява някакъв потенциал. Дори и галванично разделените поялници с трансформатор имат един де факто непрекъснат заземителен проводник от щепсела до поялника и това явление се наблюдава дори и при тях. При хлабав проводник на нулата в контакта и използване на зануляване, мрежовото напрежение отново може да се появи върху металният корпус. За да се избегне всичко това трябва да се ползва галванично разделяне с локално заземяване.
sstefanov написа:
thinkpad, когато не си работил с нещо, не коментирай тези, които имат опит с него. Много често пишеш глупости по тази причина.
Подобни поялници съм ползвал, но приеми последното ми вчерашно мнение като писано на нетрезва глава. Сигурно вчера съм се ядосал, че съм дал 40лв отгоре за един траф :?
И все пак - друго си е керамичен нагревател, за не повече от 7-8 секунди стига работна температура. И има тънки човки, този който го даваш не знам дали е с термодвойка конкретно, но тънки човки от типа, който ползва - в мое село не може да се намерят. Като работех с подобен, трябваше да пиля и ставаше една каша. За поялниците и човките няколко думи - обикновен поялник без никакъв регулатор, ако го оставиш без човка, ще прегрява още по-сериозно.
Все пак за фина електроника галваничното разделяне, че и поялник на постоянен ток с локално заземяване е най-добре.
kalifer - помощник
точно така пялника вече е наличен и превърнат в иапарител.Не мисля ч е хубав така 4е не ме разпъвайте на кръста че съм го унищожил купих го за 7лв.
проблема е че е доста по мощен от колкото трябва,трябва да не достига по висока температура от тази на запалвне на суха маса до колкото разбрах 200 градуса по целзий,което може да се установи експериментално и без термометър.
Абсолютно бос съм в електрониката и няма да се хвана да правя и запоявам каквито и да платки и електрони компоненти.
Кажете ако има някакъв регулатор който да се свърже като прекъсна кабела плюс минус и т.н.
И да преключваме с темата че наистина много се разду и почнахте да си мерите поялниците :yawinkle:
MIRO_073 - майстор
kalifer написа:
точно така пялника вече е наличен и превърнат в иапарител.Не мисля ч е хубав така 4е не ме разпъвайте на кръста че съм го унищожил купих го за 7лв.
проблема е че е доста по мощен от колкото трябва,трябва да не достига по висока температура от тази на запалвне на суха маса до колкото разбрах 200 градуса по целзий,което може да се установи експериментално и без термометър.
Абсолютно бос съм в електрониката и няма да се хвана да правя и запоявам каквито и да платки и електрони компоненти.
Кажете ако има някакъв регулатор който да се свърже като прекъсна кабела плюс минус и т.н.
И да преключваме с темата че наистина много се разду и почнахте да си мерите поялниците :yawinkle:
:weedman: :weedman: :weedman: :weedman: :weedman: :weedman: :weedman: :weedman: :weedman:

Ахаааааааааааа :-D
kalifer - помощник
да и това може да се използва :-D
thinkpad - майстор
kalifer написа:
да и това може да се използва
А на полицията да звъня ли? :?
kalifer - помощник
за какво? че съм развалил поялника ли :?
gogo7777 - майстор
Не знам къде какво си видял, но не казах това.
Беше между другото :-D . Хидразин знае за кво иде реч.
Кажете ако има някакъв регулатор който да се свърже като прекъсна кабела плюс минус и т.н.
Вече ти казаха хората димер за осветление http://www.thispay.com/catalog/index.ph ... ctId=15710 само го съобрази с мощността на поялника

Не търси плюс минус /няма да намериш :-D / просто прекъсваш едината жица на поялника и там свързваш димера

Тема "регулиране температурата на поялник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: