Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Май никой не схвана идеята. В случая става дума за пробивно напрежение и никъде не се споменават хора. Вероятно идеята е била дали ще пробие към земя и дали ще метализира тръбата. Не ми се рови и смята, но изхождайки от размерите на изолаторите за 800V DC за контактната мрежа на трамваи и тролейбуси, идеята да се окачи гол кабел на PVC тръба забита в земята в проливен дъжд и по нея да се пусне 1700 волта постоянно не е добра идея.
Пък и тръбата е много дебела. Бих заложил на по-дълга и доста по-тънка тръба. А защо точно тръба а не изолатор - не знам.

Изображение

:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Май никой не схвана идеята. В случая става дума за пробивно напрежение и никъде не се споменават хора.
Схванах я. Не можах да схвана обаче защо трябва проводникът задължително да се държи без изолация на открито.
Zlateff - специалист
Понеже работя от скоро в магазин за ел.части, с този ти въпрос ми напомняш за въпроса на един клиент:
"Извиниети, имати ли пруводници за ток?".
thinkpad - майстор
Zlateff написа:
Понеже работя от скоро в магазин за ел.части, с този ти въпрос ми напомняш за въпроса на един клиент:
"Извиниети, имати ли пруводници за ток?".
:? Въпросът си е много логичен - защо на открито на 20см от земята да стои гол проводник, без изолация, като логично същият може да се постави в подходяща тръба и така въобще няма да има нужда от въпроса в заглавното мнение на темата?
a_stoev - майстор
Абе, да не става въпрос за електропастир/електрошокова ограда? Ама там амперите са малко. :?

тъй опънато ниско в тревата, :axe: само да спъва кафявите нинджи....

Тема "Изолатор за 1.7 kV, може ли така?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: