Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте ,това ми е първата тема във форума , надявам се на компетентно мнение, защото дадох доста парички, а имам чувството че съм се набутал.Та закупих си въпросния уред http://www.tme.eu/bg/details/ax-t902/in ... k/axiomet/# и всички функции му работят с изключение на една .Не може да тества дефектнотокови защити.Тестването го правя така - едната сонда е забодена в контакта ,където се намира фазата ,а другата допирам до пластината ,където е земното ,но защитата не пада.Тествано е на шнайдер с ток на утечка 30 мА.Защитата е тествана и с друг тестер и си работи.Ако някой в Бургаски регион има подръка дефектнотокова защита с ток на утечка 10 мА за проба ще съм му много благодарен ,да направя един последен тест ,макар че вече съм предявил рекламация .

п.п. Макар че в спецификацията пише ,че при тест на таква защита тя автоматично трябва да падне съм пробвал всякакви вариянти с копчетата на уреда и всички комбинации със сондите и ефекта е нулев.
8180 - майстор
mistarmi написа:
Не може да тества дефектнотокови защити.

п.п. Макар че в спецификацията пише ,че при тест на таква защита тя автоматично трябва да падне съм пробвал всякакви вариянти с копчетата на уреда и всички комбинации със сондите и ефекта е нулев.
Доколкото погледнах спецификациите и описанието, не видях такава възможност за ДТЗ.
Описан е някакъв товар, но той е МАЛЪК (ок. 12мА/230V) за изключване на масовата ДТЗ.
Иначе правилно мериш, според мен, но основанията за претенции към търговеца ме съмняват.
Draganov - специалист
Колега,съжалявам,че не мога да помогна,но искам да те питам цените в ТМЕ с ДДС ли са и поръчката директно от Полша ли правиш или през http://www.ket-bg.com/news.php ,които доставят от ТМЕ без транспортни разходи? Искам да поръчам нещо,затова смятам кой вариант е по-изгоден.
Благодаря предварително!
valentino76bs - майстор
Предполагам имаш амперм. ,измери тока по време на теста!
Ами в сайта си го пише,че една от функциите му е тест на изключвател на диференциален ток до 30мА,което аз го разбирам ,като тест на дефектнотокова защита с ток на утечка до 30мА.Затова и питах ако някой има дтз с чувствителност 10мА да се видим и да направим една проба дали изобщо има такава функция .Или сайта лъже или аз се бъркам нещо. Иначе във всяко друго отношение уреда си е супер
a_nikolov - специалист
За доставка от ТМЕ питай в Елимекс дали могат да ти помогнат. Те поръчват често от там.
За тест на ДТЗ може и без уред, става и с пробна лампа.
valentino76bs - майстор
a_nikolov написа:
За тест на ДТЗ може и без уред, става и с пробна лампа.
За да се тества дали работи коректно,му трябва 15 до 30 мА.Обикновените ДТЗ /30ма/ сработват в този диапазон а селективните ''SI'' ot 28 до 30 mA. С лампа да постигнеш този резултат е малко трудно ....поради вариращото напрежение на различни места и съответно пусковия ток,в този ред на мисли утре може да тествам с една лампа около 6 7 вата дали ще съборя едно ДТЗ :), не зная дали има такава обаче...
ben84 - специалист
mistarmi написа:
Ами в сайта си го пише,че една от функциите му е тест на изключвател на диференциален ток до 30мА,което аз го разбирам ,като тест на дефектнотокова защита с ток на утечка до 30мА
Явно или тока които пробника осигурява е под 30мА, или защитата сработва на малко над 30мА. Или и двете.
Премери какъв ток минава през него, както те посъветваха по-горе и ще стане ясно :partyman:

Тема "Тестер за напрежение Axiomet AX-T902" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: