Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kopaiko - специалист
Здравейте майстори.Най сетне енергото ми разреши да се прикача към мрежата им , досега Еон не даваха защото където ми е вилата мрежата е на кооперация, но Енергопро са променили правилата и с нотариално заверена декларация от председателя на кооперацията може.За присаединяването ми искат 444лв.за 6кв. мощност като ше бъде сложен токов ограничител МАП 1р 32А и електромер.Ако искам повече мощност трябва да платя 696лв. за 7-15кв. Това направо е пладнешки обир, толкова пари за един електромер и един предпазител, които се монтират за 20 минути,като се има в предвид че електромера е техен.Таблото кабела и всичко друго е от мен.Но както и да е,та въпроса ми е може ли да се направи нещо в последствие да не ми спира тока ако превиша 6кв. Този МАП 1р 32А само предпазител ли е или нещо друго.И електромера трябва ли да се сменя и ли са еднакви за домакинствата.
miroton - майстор
Този МАП 1р 32А го потпираш с клечка и няма да изключи. :-D

Пък наи добре да си платиш 250лв отгоре за 15квт
fox_vt - майстор
700 лв за това че ще им правиш оборот и ще печелят от тебе #-o Това всичко трябва да е напълно безплатно,както е безплатно пускането на интернет телевизия и др подобни.Сори за спама ама не се сдържах [-X
stiv1961 - майстор
И аз имам една къщичка във вилна зона, стълба е пред вратата ми и от доста години все около 700 лв. ми искат. От петнайстина години чакам да паднат цените ама... нъцки :)
Колега, давай още някой лев да ти е мирна главата. Вече си стигнал до този етап, веднъж ги даваш( е, после те цакат пак всеки месец ама....).
sts - специалист
В цената на присъединяване на "Енерго Про" Мрежи АД влиза електромерно табло /ТЕПО/ с необходимата комутация,вторичен повторител на нулата /заземител/ и кабел от мрежа НН до таблото.
Ако вилата е с по-малка РЗП може и с малката мощност.Ако се използва целогодишно и отоплението е на ток се избира по висока мощност.
Електромерното табло ще бъде ли пломбирано както останалите на "Енерго Про".От написаното не се разбира.Ако е пломбирано достъп има само до АП за защита на консуматора /токоограничаване/.
При мен в таблото на входа са 50А токоограничение и 63А защита електромер.Има ли к.с. или претоварване и двата АП изключват.
kopaiko - специалист
Таблото не е пломбирано а ние си го заключваме.От едно време е за 8 електромера и са пуснати кабели до вилите.Таблото е на кооперацията и енергото ползват тяхните за сега.Само електромерите са пломбирани и има пълен достъп до всичко вътре.Може ли да се смени само предпазителя или трябва и електромера за поголяма мощност.А като разбирам ще дам тези пари само за присъединяването,защото таблото го има и не е тяхно и кабела го има и той не е техен,остана само един предпазител за 444лв. :? Ама в България сме все така :butthead: .
shadow__01 - майстор
kopaiko написа:
....и кабела го има и той не е техен,остана само един предпазител за 444лв.
Електромера който ще сложат ще си е стандартен какъвто слагат на всички сега без значение от предпазителя. Електромер електронен за директно отчитане издържащ около 60A минимум. Ако се съмняваш може като го сложат да видиш какво пише на него или ако не пише да напишеш модела му в гугъл и да му видиш характеристиките.
Ако сечението на кабела позволява и имаш достъп до таблото и предпазителя в него можеш да го смениш със 63-амперов веднага след като си тръгнат техниците от енергото.
Duke_BG - специалист
това за трифазно или за монофазно е ?
колко искат за 6 КВ трифазно ?
pipilica - майстор
Е ти хубаво ще смениш предпазителя, а кабелите с какво сечение са колко метра са дали няма да имаш голям пад.
То и аз на времето получих уж 15 киловата мощност ама като включих една помпа 15 kW напрежението падна до 180 волта и мотора се размуча яко, добре че после смениха кабелите.
А вие с тая кооперация май сте много на клона, преди да сменяш бушони натовари до макс и мери напрежението.
kyko81 - помощник
за по голяма мощност пишете нА лично или мейл

Тема "Свързване към енергопреносната мрежа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: