Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
atanasovpetko - специалист
Здравейте,
преди време си поръчах тези лед луни от ebay:
Прикачен файл:
led1.JPG
led1.JPG (35.69 KиБ) Видяна 1914 пъти
Минаха няколко месеца и половината от луничките започнаха да светят много по-слабо, с леко примигване.
Ето един паралел между слабосветеща нормалносветеща (все още) луна:
Прикачен файл:
led2.JPG
led2.JPG (36.95 KиБ) Видяна 1914 пъти
има ли някакъв начин да се възстанови светенето?
Какво се е случило? Гледам имат едни винтчета и може да се разглоби-но какво да погледна вътре?

Благодаря.
ivanovbg - майстор
Еми погледни и снимай какво си видял. На колко волта са луните? Аз от ebay нищо не купувам - може да е по евтино, но като дойде "поебай" и ... :wink:
atanasovpetko - специалист
ivanovbg написа:
Еми погледни и снимай какво си видял. На колко волта са луните? Аз от ebay нищо не купувам - може да е по евтино, но като дойде "поебай" и ... :wink:
това е лед луната:
http://www.ebay.com/itm/230966643091?ru ... 26_rdc%3D1
moimoimoi - майстор
то има две възможности
или захранването/драйвер/ което е в луничката
или самия диод

за целта се отваря една светеща и една дето се опитва да свети и се измерва върху самия диод какво напрежение има

ако напрежението е еднакво значи диода е заминал
ако напрежението е различно-значи там е проблема
ivanovbg - майстор
Много вероятно е да плаче за пенсия, но отвори я все пак. По зле няма как да стане :partyman:
ditronix - специалист
Светодиоди за смяна. Ако е драйвера няма да свети въобще. Мигане или намалена светлина се оправя със смяна на светодиодите. Колкото до eBay- компанията е много сериозна и няма никакъв проблем с поръчките там. Можеш да върнеш стоката,имаш гаранция,ако кажеш,че не си получил поръчката си без въпроси възстановяват платената сума. Аз например в коридорите съм с подбни лунички вече четвърта година и няма проблеми. Колегата ми миналата есен купи подобни от тук и вчера на четири от тях -общо 12 светодиода -смених девет повредени. Така че няма гаранция независимо от де са упени. Ако разбира се не са маркови на цена няколко пъти по-висока.
atanasovpetko - специалист
Здравейте,
отворих луната. Ето какво представлява:
Прикачен файл:
led3.JPG
led3.JPG (60.37 KиБ) Видяна 1858 пъти
Прикачен файл:
led4.JPG
led4.JPG (61.47 KиБ) Видяна 1858 пъти
Какво мога да направя сега?
moimoimoi - майстор
според мен диодите са заминали
я пипни една работеща добре луничка след 20 минути работа колко е топла.диодите много ги мори топлината а ако тавана ти е с вата и не може да се охлаждат
kozl - майстор
Диодите паралелно ли са свързани или последователно? Е подай и 12 волта и премери напрежението в-у диодите. Предполагам, че ако са свързани успоредно напрежението ще е еднакво за всички, а при последователно дефектиралия ще е с различно от останалите.
Аз преди години купих една луна 3W/12V с един диод от Ташев-Галвинг с гаранция и два пъти ми я сменяха докато изтече гаранцията. След няколко месеца светене светлината започва да намалява и вместо да свети - мъжди. Последната я разкербовах и се оказа, че диода работи перфектно, но оптиката (лещата) потъмняла и загубила прозрачност.
DMN - майстор
Най-вероятно диодите са свързани последователно. Имам една подобна луничка, но с 3 светодиода като тези от снимката. Като ги мерна с мултицета, този диод, който измервам светва слабо, а другите не, което означава, че не са успоредно свързани. И според мен проблема се е появил от лошо охлаждане. На моята съм махнал "оптиката" за да не ми фокусира светлината в една точка и я ползвам в едно тяло от нощна лампа да ми свети нагоре в тавана. Работи по 5-6 часа непрекъснато в денонощието и проблем няма, но и охлаждането й така е по-добро.

Тема "проблем с светенето на лед луна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: