Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
smokee - специалист
Днес смених един от ключовете у дома и какво да видя - получил съм бонус дискотечен ефект :? Но дали това може да доведе до проблем и как си го обяснявате това? Не вярвам модела на ключа да е такъв....Дали не съм сбъркал нещо при монтажа?
https://www.youtube.com/watch?v=MCrdumwCobY
fikata - майстор
Пробвай като смениш ключа с друг,който е без глимлампа.
Ако държиш ключа да е с глимлампа, тогава изпълни тази схемичка във фасунгата на лампата.
Изображение
Последна промяна от fikata на нед апр 06, 2014 11:43 am, променено общо 1 път.
radius - майстор
Има несъвместимост м/у тези светещи ключове и електронните лампи. Не знам дали се лекува, но със сигурност ако прекъснеш в ключа светлинката му, няма да има диско- ефект.
smokee - специалист
Да сте живи и здрави момчета! Явно не ми е било писано да съм баровец.... :sad:
la4o - помощник
проблема е че през глимката тече ток 1-2 мА но цфл лампата от видеото има импулсно захранване и кондензаторът
се зарежда постепенно докато запали лампата , тогава естествено този ток му е недостатъчен ,тя угасва и така пак отначало....
kyko81 - помощник
Аз тоя проблем си го решавам така . С една по тънка отверка чупе глим-а, и ГОТОВО
lyubohar - майстор
fikata написа:
Пробвай като смениш ключа с друг,който е без глимлампа.
Ако държиш ключа да е с глимлампа, тогава изпълни тази схемичка във фасунгата на лампата.
Изображение

A,aко искаш да сложиш обикновена крушка,какво става?
hidrazin - майстор
lyubohar написа:
fikata написа:
A,aко искаш да сложиш обикновена крушка,какво става?
Нищо. Свети си. А ако ivanovbg прочете темата ще ти каже че консумира по-малко защото има кондензатор. :-D
:partyman:
Кики - специалист
Че даже още държи няколко кондензатора мушнати в контактите :snakeman:, ето от къде идват загубите на енерго разпределителните фирми.
styb - специалист
fikata написа:
Пробвай като смениш ключа с друг,който е без глимлампа.
Ако държиш ключа да е с глимлампа, тогава изпълни тази схемичка във фасунгата на лампата.
Изображение

Тази схемичка наистина действа и на енергоспестяващи и на диодни лампи , имам в къщи три такива сложени и на който съм го препоръчал не е имало проблем

Тема "Проблем след смяна на ел.ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: