Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
todortv написа:
king82 написа:
.... Но, какво да е при ширма, как да се задейства от там?
Реле, захранено от вентилатора на ширма, а контактите на релето към платката на дистанционното на съответния бутон
Дистанционното може да се захрани от адаптер.....
Това да се обмисли добре защото релето трябва да подава краткотраен импулс. И какво правиме при спиране на ширма? Ще трябва втори импулс. Тогава?
king82 - специалист
estorm написа:
Това да се обмисли добре защото релето трябва да подава краткотраен импулс. И какво правиме при спиране на ширма? Ще трябва втори импулс. Тогава?
Точно така разсъждавам и аз, и за това питам тука. Ама ми се струва , че няма да има готово устройство, а малко с електроника ... запояване не съм на ТИ.
valentino76bs - майстор
МОже също да помислиш,върху следната идея! Ползваш пак дистанционно с батерии ще те изкарат прекалено дълго време,монтираш по шейната два изключвателя малко преди двете крайни положения с две гърбички а може и една,така че когато дръпнеш да отваряш да натисне единия изключвател и в крайно работно положение да го освободи,по същия начин и когато затваряш малко преди да си го затворил натиска и изключва и в крайното затворено положение изключвателя е изключен!А вече другото нещо се включва в контакта който се управлява от този модул!
Прикачен файл:
fdd02de831aa0adfdfb1914007bee8857b6d641c.jpg
fdd02de831aa0adfdfb1914007bee8857b6d641c.jpg (38.19 KиБ) Видяна 954 пъти
Ама трябва малко да си на ти със запояването и малко сръчност щото ако не си няма как да стане от само себе си... :-D
estorm - специалист
Добре де никакъв вариант ли няма да се пусне кабел от там отнякъде да слезе до земята и в первазите /ако имате такива с канал за кабели/ да закарате захранването до вентилатора. Защото предвид на въздуха наситен с мазнини и топлина който ще циркулира през електрониката на дистанционното силно се съмнявам да изкара много ако се навре там. Аз бих търсил начин за кабел все пак е едно и също помещение.
valentino76bs - майстор
estorm написа:
Добре де никакъв вариант ли няма да се пусне кабел от там отнякъде да слезе до земята и в первазите /ако имате такива с канал за кабели/ да закарате захранването до вентилатора. Защото предвид на въздуха наситен с мазнини и топлина който ще циркулира през електрониката на дистанционното силно се съмнявам да изкара много ако се навре там. Аз бих търсил начин за кабел все пак е едно и също помещение.
Така ще е най добре и най просто ,сигурно има вариант по шкафовете да се вдигне, зад плота и т.н.... а за дистанционното не е нужно да е в аспиратора може и в шкафа да е!
todortv - майстор
Магнит на подвижната част и рид ампула.
При движение ще цъка импулс.
estorm - специалист
todortv написа:
Магнит на подвижната част и рид ампула.
При движение ще цъка импулс.
Разумно е -само трябва да намери дистанционно не като на снимката а от тези дето един и същ бутон вкл/изкл. с последователно натискане. Така веднъж при отваряне ще имаме импулс и при затвряне пак.
todortv - майстор
Като това в началото на темата, двуканално.

Тема "Питане за дистанционен ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: