Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
misota - напреднал
възможно ли е паралел между 2 девиатора и 1 датчик за движение.тоест и девиаторите да работят и датчика.става въпрос за три луни _диодни. :?: просто инвеститора така ги иска хем девиаторите да светват и гасят луните хем датчика.ако е възможно моля за схема.
Duke_BG - специалист
misota написа:
възможно ли е паралел между 2 девиатора и 1 датчик за движение.тоест и девиаторите да работят и датчика.става въпрос за три луни _диодни. :?: просто инвеститора така ги иска хем девиаторите да светват и гасят луните хем датчика.ако е възможно моля за схема.
свързваш си девиаторите по класическата схема а датчика го свързваш директно на захранването на луните (като той си е със независимо захранване )

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (16.94 KиБ) Видяна 1348 пъти
8180 - майстор
Предполагам инвеститорът приема, че датчикът НЯМА да ГАСИ осветлението, включено от девиаторите.
Според мен, Duke_BG е показал решение на вероятно единственото възможно ЗАДАНИЕ! - датчикът работи САМО БЕЗ включени девиатори. Ако помещението е спалня, става весело:
- Свети от девиатор. Булката тържествено се появява къпана. Сваля хавлията, гасят от девиатора. А са мръднали и са на светло от датчика.
В коридор е друго.
За да не гадая, Инвеститорът да поясни мераците си или поне съобщете обсъжданото помещение. :)
VLADO66 - майстор
Така съм изпълнил схемата в коридор.
galin56 - специалист
Според мен е възможно. Захранваш ги независимо един от друг с 220в. От едната страна през девиаторните ключове от другата през датчика за движение. Само трябва да внивамаваш като ги обединиш при лампата да обединиш фаза с фаза и нула с нула да не стане бум в обратния случай.
Не ми се чертае сега, но ако решиш да го направиш по начина който ти казвам и не си разбрал как точно да стане ще отделя и 3-4 минутки да ти го драсна.
ПП: Всъщност Duke_bg го е начертал само , че с обща/единствена нула, което всъщност е по-правилно(по-лесно и икономично де, те и двата начина са верни).
PCL82 - майстор
Приложената схема е вярна, но има по-проста и елегантна, която върши същата работа. Двата проводника между девиаторните ключове се наричат кореспондентни проводници. Ако ги окъсим един с друг лампите ще светнат независимо дали ключовете са включени или не. Така е достатъчно датчикът да се свърже към тези два проводника, като му се осигурят още два или три за захранването (фаза нула и земя, ако има защитна клема).

Друго решение е ако тялото е с повече от една крушка, една от крушките да се пали от датчкика, а друга от девиаторните ключове. По същия начин се прави дежурно нощно осветление в коридори, като в някои тела се вграждат маломощни лампи на отделен кръг.

Тема "паралел между 2 девиатора и датчик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: