Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
todortv - майстор
MIRO_073 написа:

Еееееееее вече стана "майстор" :-D - 1009 мнения :mrgreen:
За "майсторите" само добро или мълчание!
Да не им попадаш в ръчичките! :prayer: :prayer: :prayer:
hidrazin - майстор
al4o написа:
MIRO_073 написа:
Що махна котката със шмайзера, едва те познах
Е :yawinkle: вече стана "майстор" :-D - 1009 мнения :mrgreen:
Е то през повечето време се дърля с Хидразин :) Сори за спама
Честито и от мен! А дано сега да миряса. А дано ама надали. :-D И все пак - честито!
:partyman:
galin56 - специалист
valentino76bs написа:

Ако е у вас тази ситуация с бойлера пак ли 32А ще му сложиш,Ако е 6 квадрата -40а....без значение ,че е 1.5кв така ли... :-D .
Ами да, започвате да загрявате :-D
Кики написа:
Ми явно на там отиват нещата, ще пази кабела нищо че на другия му край товара е само на 20% от възможностите му, сигурно с 16А предпазител кабела ще се стопи. Креативност се иска в тая работа а не буквализъм!
И ти какво ще сътвориш(криейтнеш) като сложиш 16А предпазител? Сложи тогава 10А. Пък що не потърсиш 8А, тогава ще си най-креативен. Щом кабела е 4кв. мм ми кажи една разумна причина да сложиш 10А и се съгласявам. Ако стане късо съединение ще падне и 100А предпазител. През останалото време нищо не му пречи на бойлера, че му е сложен 32А предпазител, вместо 10А. А то няма и причина да слагаш 10А, да не говорим, че ако има и дефектнотокова защита хората буквално ще ти се смеят ако сложиш такъв.
Това ако е креативност.... все едно да си скопя колата софтуерно, понеже съм щял да я карам само градско, при ограничение 60 км/ч. Нещо от сорта ме убеждаваш, че е по-правилно. Утре може да си сложи бойлер 4 КW, ще си сменя бушона ли? И аз незнам някой строител като ти прави инсталацията в новия блок да те пита - Ти пич, какъв бойлер ще си сложиш - 1,5 ли, 1,8 ли , 3KW ли или проточен та да знам какъв АП да ти избера. Пуска кабела и по сечението на кабела слага АП-то. Ти ако си мислиш, че по тоя начин правиш нещо като го замениш с по-малък.... По-добре тогава си го направи като хората тогава в таблото, пък тоя АП го сложи в бойлера щом искаш. Но според мен каквото трябва хората са го сметнали и сложили да пазят бойлера, все си мисля, че повече разбират от нас за защита на бойлери. Няма да сътворим нищо кой знае какво като сложим неадекватен според ситуацията бушон в таблото.
Кики - специалист
Там е работата че креативноста иска мислене. Ако си с 4кв. кабел няма ли да го "опазиш" с 16А предпазител? А знаеш ли че предпазителя не защитава само по ток на КС? има и термична защита. А сега помисли ако нямаш ДТЗ а е със защитно зануляване при евентуална утечка в ел. уреда по-малка от тока на КС на конкретния предпазител кое в предпазителя ще го накара да изключи. А сега помисли в посочената ситуация кой предпазител (10, 16, 20 и т.н.А) ще изключи по-рано. Има и друг момент: нали се сещаш че в самия уред има опроводяване което е съобразено само със собствената му консумация, и тези проводници в уреда са една ел.верига с твоя външен проводник 4кв. от таблото до уреда защитен с 32А башон. ОТБЕЛЯЗВАМ за 4-ти път: "говоря" за токов кръг с постоянен стационарно свързан ИЗВЕСТЕН като мощност консуматор, човека (автора на темата) пита като указва мощността аз му отговорих за конкретния случай. Като си сложи по-мощен бойлер ще смени предпазителя с адекватен във всеки аспект (жица И мощност), много ли е трудно да се смени АП ? аз го правя за 4 мин. засечено от разкрачването на стълбата под таблото, пушейки цигара и говорейки с домакинята.
galin56 - специалист
Както и да е, аз съм на мнение, че АП-тата в таблата се избират по кабелите, а всеки уред трябва да си има бушон на входа, ако няма този уред бушон на входа сигурно конструктора е имал нещо в предвид та не е сложил. И за мен това е правилния начин. Иначе всеки да си слага "такъв какъв му душа сака".
:partyman:
valentino76bs - майстор
Тъй тъй :), ама друго е като ти кажат абе тая 16 пада след време а пък 32 не пада няма ли да те жегне нещо...

Тема "Питане за бушони ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: