Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fotenliev - специалист
Здравейте искам да питам какъв ампераж бушони да сложа и дали правилно съм разпределил уредите като се има на предвид 1-ви ,2-ри и 3-ти кръг контаци ще се включват телевизор,двд,миксери и тем. подобни ,а осветлението е от лед 60 вата и 6 енерго спестяващи крушки по 20 вата

Главен –
Бойлер –
Печка –
Хладилник –
Пералня –
Климатик –
Климатик –
Климатик –
Осветление –
1-ви кръг контаци –
2-ри кръг контаци –
3-ри кръг контаци –
valentino76bs - майстор
Има доста теми тук по твоя въпрос,просто използвай търсачката :)
Кики - специалист
Главен - зависи от главния преди него, онзи който е в електромерното табло (трябва да поясниш)
Бойлер - зависи каква мощност е бойлера (трябва да уточниш, както и сеченето на проводника до бойлера)
Печка - мощност, сечение проводник (изясняване)
Хладилник - ако е самостоятелно на отделен токов кръг - 10А му стига
Пералня - ако е самостоятелна на отделен токов кръг - 16А
Климатици - ако са до 18 - ки, 16А
Контаци 1-2-3 - зависи от сечение на проводник и предполагаем товар, но пак си е доста относително, трябва изясняване.
Всичко това с известни условности.
Колкото до разпределението може да се каже че е долу-горе добре с изключение на хладилника (няма нужда да се отделя на самостоятелен токов кръг).
P.S. забравил съм осветлението - 10 А .
hidrazin - майстор
fotenliev написа:
Здравейте искам да питам какъв ампераж бушони да сложа ...
1-ви кръг контаци –
2-ри кръг контаци –
3-ри кръг контаци –
За ампеража - консултация с проекта.
За коантаците - също.
:partyman:
fotenliev - специалист
в контаците ще има включени
1-ви кръг 2-ри 3-ри
кафе машина - 850 вата телевизор - 100 вата общо взето ще стоят празни или някакво
микровълнова - 900 вата ДВД - 300 вата зарядно за тел да има включено
аспиратор - 150 вата лаптоп - 100 вата
+от време на време
миксер или сокоизтисквачка кабел 2.50 кв.

бойлер 1500 вата
а за печка и плод не съм сигурен колко вата са обикновено по колко се слага 25А гледам у нас са сложили
fotenliev - специалист
1-ви кафе машина - 850 вата,микровълнова - 900 вата,аспиратор - 150 вата + от време на време миксер или сокоизтисквачка
2-ри телевизор - 100 вата,ДВД - 300 вата,лаптоп - 100 вата
3-ти общо взето ще стоят празни или някакво зарядно за тел да има включено
кабел 2.50 кв.
бойлер 1500 вата
а за печка и плод не съм сигурен колко вата са обикновено по колко се слага 25А гледам у нас са сложили
hidrazin - майстор
Няма смисъл да ръсиш пост след пост.
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 11&t=40690
Форума е "направи си сам" а не проектирай ми инсталацията, защото си нямам никакво понятие. Като гледам е стандарта ел. инсталация. Всеки средно грамотен ел.техник ще ти я направи. Пък из форума има много писано и може да ползваш търсачката горе, в дясно. Прочети, разгледай и когато имаш КОНКРЕТЕН въпрос - питай. От мен - това. Стандартно табло, което може да се промени тук-там в зависимост от конкретните условия.

Изображение

За кабелите - От какво зависи сечението на кабелите?
Мисля че повече нищо не ти е необходимо, ако имаш поне малко понятие.
:partyman:
galin56 - специалист
Бушоните в таблото се определят само и единствено от сечението и вида на проводника за съответния кръг. Гледаш колко ти е дебел кабела - 1/1,5/2,5 или 4 кв. мм и по таблица на производителя избираш съответния автоматичен предпазител. Няма значение двд, хладилник или бойлер ще включваш в контакта. Той може да издържи само определен ток зависещ от кабела му. Мощностите на уредите са важни преди полагане на кабелите. Ако вече са положени слагаш АП-тата по таблицата на кабелите и си готов. Съвсем елементарно е и няма нужда от никакви сметки.
ПП: Ако сега те първа ще полагаш кабелите е вече друга бира, но такова нещо не прочетох, за това ти давам тоя съвет.
thinkpad - майстор
Осветление 10 за 1.5mm2, контакти - всичко 16 за 2.5mm2, главен предпазител - не по-голям от входният.
Консуматори с твърда връзка - в зависимост от консумацията и сечението на проводника.
Кики - специалист
galin56 написа:
Бушоните в таблото се определят само и единствено от сечението и вида на проводника за съответния кръг.

Тук не си прав, ако някой "елтехник" е пуснал 4кв. за бойлера който е 1.5kW, ще сложим ли 32А предпазител?

Тема "Питане за бушони ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: