Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Маргарит - помощник
Здравейте! Искам да монтирам ел.бойлер на панела, където е разположено етажното табло във входа. Зад него е разположена банята на апартамента, та за това. Въпроса ми е, може ли някой да ми каже каква е дебелината на този панел, тъй като в него е вградено въпросното табло, и къде е пътя на кабелното трасе от него и до него. Жилищният блок е стандартна осеметажна панелка. Притеснявам се като пробивам от вътре да не нацеля някой кабел! Благодаря!
miroton - майстор
Дебелината се преценява на място и си вземи уредче за търсене на кабели.
Кики - специалист
Стандартна панелка :? , ако е със стандартна инсталация може спокойно да пробиваш на дълбочина до към 50мм., за хубав анкер мисля че е достатъчно. В панелките от старото строителство тръбите се полагаха на дълбочина 40 до 60мм в предварително оставени "канали", в новото строителство тръбите се полагаха преди изливането на панелите с арматурната заготовка, и там дълбочината е малко непредвидима. Това е за вертикалната инсталация, има хоризонтални тръби за слаботоковата инсталация които обикновено са по-дълбоко положени в участъка където се пресичат. В общи линии избягвай ако можеш участък на пробиване 150 до 300мм от тавана надолу.
todortv - майстор
Маргарит написа:
Здравейте! Искам да монтирам ел.бойлер на панела, където е разположено етажното табло във входа. Зад него е разположена банята на апартамента, та за това. Въпроса ми е, може ли някой да ми каже каква е дебелината на този панел, тъй като в него е вградено въпросното табло, и къде е пътя на кабелното трасе от него и до него. Жилищният блок е стандартна осеметажна панелка. Притеснявам се като пробивам от вътре да не нацеля някой кабел! Благодаря!
Като отвориш вратата се вижда колко е дебела стената, като погледнеш през прозорчето на електромера или отвориш таблото, ако не е пломбирано, би могъл да прецениш колко е вкопано.
Нали не си мислиш нещо друго! :-D
valentino76bs - майстор
todortv написа:
Нали не си мислиш нещо друго! :-D
Ми то и другото е вариант нали не ощетява комшиите :) пък монополите кучетата ги яли!
Маргарит - помощник
Благодаря, на отзовалите се колеги! Вече съм готов с монтажа, като се наложи да дупча на 200 мм от тавана и на дълбочина 85мм, при дебелина на панела 130 мм. Преди това пробвах с уред за кабели и да си призная бях почти на границата! Ако имаше как да отворя таблото вероятно щях да добия представа за дълбочината на кабелите, но..! Важното е, че всичко мина ОК! Успехи!

Тема "Въпрос за етажно табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: