Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
teodor_xristov_80 - напреднал
Здравейте на всички.
Изправен съм пред една дилема и искам да събера колкото се може повече мнения, за да се насоча и избера правилният инструмент.
Винтоверта ще се ползва за домашни цели от време на време. Въпреки, че употребата му няма да е честа искам да си купя нещо, което ще го ползвам дълго време и да е качествено. Писна ми от китайски боклуци.
За сега съм се спрял на марката Black & Decker, като не изключвам и Einhell и Skill.
Лимита ми е до около 120 -130 лева в краен случай и то ако не е за изпускане, иначе около 100 лв.
Чудя се колко волтов да бъде уреда - 12 , 14,4 или 18 волта.
В момента гледам 12 волтовите на Black & Decker и дори при ниският волтаж имат добри показатели при Nm. и 750 оборота. Батериите също са им добри 1200 mah.
Въпроса ми е каква ще е разликата при едни и същи батерии при различен волтаж. - Ще издържа повече ли ? Ще има по голяма сила на завиване ли, защото и при 12 и при 14,4 волта всичко е едно и също.
Моля кажете кво да правя щото не мога да спя. Докато не си купя няма да мирясам. Предложете ми нещо хубаво и кажете при избора на винтоверт какви показатели да гледам и защо.
Мерси предварително.
shadow__01 - майстор
За домашни цели от време на време какъвто и да купиш от стоенето в някой шкаф с месеци батериите ще се скапят.
За напрежението няма значение. По-добре 12V. След време като трябва да сменяш елементите вътре в батерията по-евтино ще ти излезе като цена. А и щом другите показатели за подобни. Гледай да е удобен да ръката ти.
tysonlkr - специалист
Щом ще го ползваш в къщи си вземи с кабел. Няма смисъл от акумулаторен, както каза колегата по горе батерията си старее дори и без да го ползваш често. Аз в нас си реших дилемата като си взех един СКИЛ 6222А, тези с кабел са и по евтини :wink:
nabi - специалист
здравеи аз се бях изправил пред същият избор и се спрях на бъджет 14,4 в на моменти в практикер излиза на промоция за около 40лв иначе маи беше около65 имах преди това скил 12 в и се скапа по интересното беше че и още един скил се скапа по същият начин по същото време
VLADO66 - майстор
Щом е за домашно ползване ти препоръчвам този http://www.nika.bg/vintoverti-gaikovert ... 22-aa.html Скапал съм два евтини винтоверта не толкова от работа колкото от стоене-батерията "пада" и ако постои разредена заминава.Взех си го този и се родих-6м.кабел,няма разреждане,бачкам си колкото ми трябва и не го мисля/това като реклама излезе :-D /
valentino76bs - майстор
Идеята на винтача е неговата мобилност ,с тея кабели всичко е :toimonster: .То ако е за кабели и дрелка с обороти върши работа.
Chefo77 - майстор
valentino76bs написа:
Идеята на винтача е неговата мобилност ,с тея кабели всичко е :toimonster: .То ако е за кабели и дрелка с обороти върши работа.
Вальо, ако си ползвал това Скил-че, няма да го сравняваш с дрелка :wink:
И аз съм за Скил-а (6222) - по-евтино, по-непретенциозно ... по-неудобно от гледна точка на мобилност, но за предпочитане при ДОМАШНА употреба.
Да не говорим, че на някои евтини вертове батериите даже от нови не стават за нищо.
nikolson - майстор
За Скил-а.
Имам подобен "марков" китаец като Айнхела, напоследък ги продават под различни марки. Вече не са пълни боклуци, но не им достига въртящ момент. При по-високо натоварване съединителят много лесно забоксува. Ако е за вкъщи, няма нужда от батерии. А и рядкото ползване скапва батериите, както се каза по-горе.

Тема "Избор на винтоверт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: