• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
Как да установя зарядния ток на това? При вкл. акумулатор ли? Искам да зареждам един 12В 9Ah за винтоверта.

Прикачен файл

регулатор15.jpg
регулатор15.jpg (98.67 KиБ) Видяна 1356 пъти
fox_vt - майстор
Гласиш първо напрежението на празен ход да речем на 13 волта,закачаш акумулатора.Гласиш напрежението на 14,4 волта като наблюдаваш тока,ако е нисък донагласяш го от неговия тример.
hidrazin - майстор
Най-десния тример. Така без радиатор не разчитай на повече от 1-1,2А.
:partyman:
estorm - специалист
Мисля, че 1А ток е достатъчен за да зареждам - или е много? И как е правилния начин да измеря дали зареждам с толкова. За да наглася от тримера до необходимото. Това нещо има някакъв контрол по заряда и предполагам само ще си намали тока при зареден акумулатор или греша?
Ако трябва ще му лепна и радиатор.
Иначе бих ползвал това на снимката но го дават за акумулатори до 5амперчаса. Незнам защо.

Прикачен файл

zarqdno.JPG
zarqdno.JPG (13.06 KиБ) Видяна 1324 пъти
fox_vt - майстор
Правилния начин е със амперметър :wink:
estorm - специалист
fox_vt написа:
Правилния начин е със амперметър :wink:
Да де :) ама последователно вързан на акумулатора ли или на изхода без акумулатор?
hidrazin - майстор
Естествено последователно на свързания към изхода акумулатор. :) Първо си нагласяш напрежението на изхода. Свързваш на изхода разреден акумулатор и амперметър. Нагласяш тока да е около 0,9А. След време точи ток ще падне в някаква степен. По принцип с такъв ток - 0,1С се зареждат 14 часа по време или до покачване на температурата на клетките с 10 градуса над околната. Някои зарядни изключват заряда след достигане на 60 градуса. Има и други методи, по-точни за следене кога е зареден, но с това зарядно няма как да стане.
Тези батерии притежават ефекта "памет" и е добре от време на време да се изтощават напълно - до около 1,1 волт на клетка. При теб - до 11 волта.
:partyman:
DMN - майстор
Съдейки по капацитета на акумулатора, май става дума за оловен :?
estorm - специалист
Благодаря за поясненията - досега не съм ползвал такъв и гледам да не му видя сметката веднага. Ще направя някой и друг опит да видя каква работа върши. Основната ми идея е да добавя още един такъв последователно за да пусна в действие един 24 волтов перфоратор. Пък ако не бива поне за винтоверта и прожектора ще се ползва. Тежък е и ще влача кабел няма как.
Да май е оловен от тия правоъгълните запечатани. Пише lead'acid
hidrazin - майстор
:? Писал е винтоверт. И на мен малко ми стана странен този капацитет ама да беше уточнил.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "зарядно акумулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: