Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Колеги, на този датчик няма обозначено "NC", "+", "-","TAMPER" и т.н., а срещу всеки вход има буквите A,B,C,D,E,F. Някой може ли да ми каже коя буква, на какво отговаря? Оградил съм в червено на снимката. Най-долу е буквата А и т.н.

Прикачен файл

Copy of DSC_2275.JPG
ПИР датчик
Copy of DSC_2275.JPG (78.53 KиБ) Видяна 2933 пъти
thinkpad - майстор
Дай повече информация за системата, в която се използва датчика.
MIRO_073 - майстор
thinkpad написа:
Дай повече информация за системата, в която се използва датчика.
По скоро дай повече инфо за самия датчик. Примерно откъде го взе, личи, че е монтиран, как е бил монтиран...
zmiori - специалист
Пробвал с мултицета на групи. Сложи го на мин. съпротивление и замери ако някъде то покаже отворена верига натисни "тампера" ако ти даде късо значи там ти е самоохраната запиши си го. След това замери другите две ако ти даде пак отворена верига явно там е АЛ. реле. На другите две ти е захранването. Записваш и това. Там "където ти е захранването" обърни платката и тръгни по пистите все някъде по пътя ще срещнеш електролитен кондензатор по него ще намериш и поляритета.
А ко ли пък го упукаш значи не е бил твоя датчик.
Дано си ме разбрал, успех.
ditronix - специалист
Погледни платката отзад. Масата лесно ще я познаеш-масивна,тлъста,плътна-както ти харесва. Вероятно до нея е клемата за +12V. От нея се отива в един диод,който предпазва датчика от неграмотни майстори,т.е. от обратно свързване. По-нататък-както го е описал zmiori -едната двойка клеми са тампера,а другата-алармения контакт. Тампера се проверява лесно,аларменият контакт-след подаване на захранване и успокояване на датчика. Ттрябва да имаш верида на двете двойки-на тампера след притискане на бутончето с пружинката,а на алармения контакт-след захранване и спокойно състояние на датчика.
timo1 - специалист
Здравеите,да ме посъветвате какъв пир датчик да си поръчам за тая лампа
Изображение
MIRO_073 - майстор
Какъвто искаш. На 110*, 180*, 360* мин 800-1000W. Това в коридор ли е?
timo1 - специалист
Да в коридор е и нагоре започва стълбата,но тя е на друг кръг,искам само тая долу да се пали сама.И още един въпрос,искам да го монтирам датчика точно до осветителното тяло на тавана,вратите от където се влиза са 2 бр.и са има-няма на 1 метър под нея?
nikolovvd - майстор
Ако ключа за това осветително тяло е близо или срещу вратите, може да се монтира датчик с ключ на мястото на ключа.
http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B ... 0%B8%D0%B5
http://www.elektromarket.eu/bg/product/1581.html
ditronix - специалист
Вторият не става за енергоспестяващи лампи. Иска минимален товар 40W.

Тема "Свързване на пир датчик с обозначения A,B,C,D,E,F" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: