• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
viron - помощник
взех си най обикновен димер: http://www.nnelectronic.com/product.php?ProductID=914

Свързах го... както намерих за добре :? с напрежение и нула. третия кабел не намерих за какво да го свържа и си остана висящ в дупката. Към димера има схеми за свързване, но от тях нищо не разбирам : Изображение



Димера работи както трябва, но имам един въпрос и един проблем:

-Правилно ли съм свързал жиците?

-Колкото повече намалям силата на светлината - толкова по-силно крушката жужи. При максимална сила на светлината, не чувам никакво жужене. Има ли начин това да се премахне? Крушката е нормална с нажежаема жичка, 75-ватова.



п.пс: сега като се заслушах и димера бръмчи при намалена светлина, но е тихо-почти неусезаемо.
MIRO_073 - майстор
Ми сигурно си махнал сериен ключ и си сложил димера. Затова има три кабела. А не жужи лампата, а димера като го намалиш.
viron - помощник
..вероятно. Ако сериен ключ е такъв с две копчета, да такъв махнах. Напрежението на стария беше вързано долу а двата останали кабела отгоре.. Ако това разяснява нещо :)

Третия кабел така ли да го оставя висящ?

Димера може ли да се направи да не жужи?
MIRO_073 - майстор
Разяснява. И димера не може да се направи да не жужи. просто такъв си взел.
viron - помощник
Ясно, благодаря. А имаш ли представа за марка и модел на нежужащи димери с дистанционно управление? :)
viron - помощник
Ми.. не ми е проблем да поспестя малко повече ако не ми стигат парите. По-скоро ми е прерогатив да не къртя и да се побира в нормалната дупка на ключа.

60-на лева ми се струва в границите на разумното. Но пък си нямам представа от цени ако се наложи, мога да се замисля и за повече.
MIRO_073 - майстор
Утре ще ти пиша, ако ми остане време на работа.
viron - помощник
Между другото, било е от крушката, смених я с нова и всичко е тип топ. намам нужда от друг димер.
miroton - майстор
viron написа:
Между другото, било е от крушката, смених я с нова и всичко е тип топ. намам нужда от друг димер.
Чуваш 50HZ на мрежата,спасение има само с дросел,но не всеки път помага.
  • 1
  • 2

Тема "Въпроси за димер 220W" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: