• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zmiori - специалист
Как щесе карам та аз съм толкова кротък и благ.
Аз такива работи :axe: не правя само такива :drinkers: .
Благодаря Ви за коментарите.
Относно коя бариера е сработила - това го знаех от началото, че няма как да се разбере, но и не ми трябва. Щом е активирано някой е влезнал в територията, която охранявам.
Други специалисти ми предложиха да сложа 7,2 аh акумулатор и аз така направих просто го замених, т.к. в момента нямам от автомобил ~55аh.

Остава въпросът дали с този акумулатор 7,2 аh ще имам ли проблем след прекъсване на захранването 220В за няколко часа и дори при наличие на захранване 220В ще може ли да навакса зареждането? Просто това не ми е по специалността. Имали как да го измеря или определя?
Благодаря

п.с. Бариерите, обемният и ГСМ са свързани към акумулатор 7,2 аh и от Неделя до Вторник всичко си вървеше, но поради технически проблеми беше прекъснато захранването на 220В към централата за 7часа и след това беше възстановено и всичко си работеше преди и след възстановяването. В сряда около обяд получих СМС "NO BAT", а не е прекъсвало 220В от предния ден. И сега съм в "шах". За съжаление чак в Петък ще мога да видя какво става с алармата и да измеря всичко.
lz1wvm - специалист
До колкото виждам,това са инфрачервени бариери за 100 метра.Каква е дължината на захранващия кабел,какво е сечението му,мерил ли си напрежението директно на датчика,при максимална консумация,акумулаторите къде се намират и т.н. :partyman:
zmiori - специалист
Много е вероятно при възстановяването на 220В гладничкия акумулатор да е дръпнал малко повечко отколкото трябва и да е изгорял предпазителя на заряда на батерията. Системата е продължила да работи на батерия, при спадането на напрежението под 12В. /предполагам/ GSM модула ти праща "ниска батерия". Сигурно ще изкара още малко ама ще ти направи сигнал "аларма" съвсем скоро.
lz1wvm - специалист
Не даваш данни и марка за GSM Дайлера,който ползваш.
  • 1
  • 2

Тема "Аларма HOME 3 и IR Бариери ABT100 - захранване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: