Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, търсих подобна тема но не намерих, за това ще питам направо. Имам един стар UPS в нас кой то не ползвам, по документация вади до 800W. Искам да го вържа за колата, така че да се зарежда когато двигателя работи, както акумулатора но искам да е отделно от него така, че да не го изтощава. Моделът му е PCStar PR800 но не мога да намеря линк. Искам да го сложа в багажника и да прекарам тройка разклонител от него ( звучи ми малко тъпичко но не се сещам за по-добро място в момента ). Карам Тойота Авенсис от 2003, а акумулатора е 74Аh. Към него ще включвам лаптоп на който захранването му е 170W 2,5А а батерията е 6080 mAh не знам дали е от значение. Та въпросите ми са няколко:
1. Дали няма да е по-добре да включа инвертор линк направо към запалката, но ме е страх, че при по-дълга работа от рода на 4-5 часа акумулатора, ще падне и дори да не падне ще се възстанови ли за 100-на километра.
2. Ако е възможно как да свържа UPS-a към динамото на колата и ако го свържа ще пречи ли на нормалните функции на колата.
3. Ще издържат ли кабелите на колата и запалката ако включа инвертора.
Gadnyara - специалист
Първо проверете дали UPS няма да спре след известно време при работа на батерии. Много от тях не държат повече от 1/2 час.
Ако искате да ползвате неговата батерия и да се зарежда само при запален мотор, можете да я захраните след Контакт (кл. 15) през диод. При запалката, примерно.
Аз бих ползвал директно АБ на колата.
По-удобно ще Ви е да намерите захранване за лаптопа за кола.
nikolovvd - майстор
Да беше на APC, че да си заслужава. Тези PCStar въобще не ми вдъхват доверие.
brum - майстор
За 15 долара си взех захранване за лаптопа през запалката, ама е 65W (толкова ми е заводското на AC за същият компютър). Братята китайци за толкова го продават :) .

Според мен правиш излишни работи - потърси си захранване за автомобил за твоя компютър и не се вкарвай в сложни изпълнения. И малко ме съмнява да можеш да го включиш директно към запалката - ако е 170W ще харчи едни 12-15 ампера.
nikolovvd - майстор
На практика PCStar PR800 е 800 VА, а не 800W, т.е. практически е 640W. Настолен компютър го поддържа не повече от 10 минути на акумулатор. И най-скапания лаптоп ІІ-ра употреба държи поне 20-30 минути на батерия. За сравнение моя купен за 60 лв. държи над 2 часа на акумулатор.
Да не говорим за опасностите, които крият дебели кабели с 12V по колата.

Тема "UPS в кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: