Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
spectrum - напреднал
Здравейте колеги извинявам се за лаишкият въпрос, но каква е схема която трябва да използвам за да изкарам един ключ за лампа от контакт...?
Последна промяна от spectrum на чет май 15, 2014 10:41 am, променено общо 2 пъти.
KingLin - майстор
Лампата има нужда и от нула, не само фаза :) Преправих твоята схема както трябва да е. При свързването на фасунга обърни внимание, че фазата трябва да се пада на пъпката, а нулата на цокъла.
Прикачен файл:
shema.jpg
shema.jpg (44.31 KиБ) Видяна 5468 пъти
spectrum - напреднал
Колега благодаря много, че бях изпаднал в някакво умопомрачение и ме е срам от себе си каква глупост съм направил... Става въпрос за един комбиниран контакт и ключ които ще монтирам на балкона качвам снимки за какво иде реч и вече преработената схема благодарение на теб... дано поне на някои друг лаик като мен помогне тази тема!
hidrazin - майстор
Открийте разликите. :)
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (56.32 KиБ) Видяна 5335 пъти
:partyman:
KingLin - майстор
Ти още малко и ДТЗ ще му нарисуваш :lol:
spectrum - напреднал
В крайна сметка сътворих това... пак благодаря за помощта ! :partyman: :drinkers:
lyubohar - майстор
Kaбела на лампата от лявата страна не трябва ли да е червен?Т.с.-фаза?
KingLin - майстор
Да, червен трябва да е. Електроните само на червено минават, щото са джигити :) Майтапа на страна - притеснява те, че на извода за ламБа ще има два сини кабела. Няма да е точно така, защото кабеля който той ще ползва няма два сини проводника, а лампата не е в контакта :)
lyubohar - майстор
Много ясно,че ще се сложат каквито има кабели.
Става въпрос за прегледноста на схемата-фазата е нарисуана с червен цвят
и след ключа трябва да е пак червен.
Мен не ме притеснява.
Моля някой да посъветва с какво сечение трябва да са кабелите, за да се изпълни схемата на KingLin? Трябва ли да са със съшото като на контакта?
Благодаря

Тема "Изкарване на ключ за лампа от контакт ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: