Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ЗДРАВЕЙТЕ,предстои ми да пускам 300 м кабел под земята до вилата и моля за помощ.ОКОЛО мен има двама трима комшии,които се ослушват...и те искат ток.Идеата ми е 2x10 сбт или 4x 25 алуминиев савбт,за под земята.на колко см дълбочина да го закопая.БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО...
valentino76bs - майстор
trenera написа:
ЗДРАВЕЙТЕ,предстои ми да пускам 300 м кабел под земята до вилата и моля за помощ.ОКОЛО мен има двама трима комшии,които се ослушват...и те искат ток.Идеата ми е 2x10 сбт или 4x 25 алуминиев савбт,за под земята.на колко см дълбочина да го закопая.БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО...
Въпроса ти е много хаотичен ,трябва да споменеш някои подробности и уточнения за да имаш точен отговор. И да ти кажа някъде из форум имаше наскоро такава тема не е зле да е прочетеш първо!
moimoimoi - майстор
дълбочина- около 70 см
дебелина- според необходимата ти мощност
ето смятай си
делта U не трябва да е над 5%
и изобщо не смятай за меден кабел,директно минаваш на алуминиев щото цената е 4-5 пъти по евтина

примерно ако ти е монофазна линията за 10 киловата ти трябва минимум 70мм алумин,като може да се ползва 4x35 мм и две по две жилата в паралел

при трифазно захранване за 20 киловата ти трябва минимум 4x25mm алумин,а 4x35 може да понесе при тази дължина около 29-30 киловата без да има пад на напрежението над 5%

по на далавера е трифазен ток и кабел

Прикачен файл

%20_1_~1.JPG
%20_1_~1.JPG (28.62 KиБ) Видяна 1499 пъти
pansim - майстор
И защо е по-на далавера трифазния, ако няма трифазни консуматори, а примерно включи един електрожен да си направи врата и ограда. Или ще му препоръчаш трифазен електрожен????????????
hidrazin - майстор
trenera написа:
...на колко см дълбочина да го закопая.БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО...
Изображение
:partyman:
dobcho_vn - специалист
Добре, защо все гледате в земята.Няма ли начин за една въздушка с френски кабел?
Кики - специалист
trenera написа:
ЗДРАВЕЙТЕ,предстои ми да пускам 300 м кабел под земята ........
В тази част въпроса е еднозначен.
kyko81 - помощник
каква мощност ще се ползва ?
къде е тая вила в кой град и район , да видя дали немога да ти помогна с нещо

Тема "ТОК ДО ВИЛАТА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: