• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sspoko - специалист
Здравейте, мога ли да свържа понякакъв начин една лампа на двора която да мога да си светвам и гася от улицата с дистанционно например а също така и от къщи със ключ, мислех да ползвам един от тези контакти дето ги продават в със дистанционото ама това упражнение с токовите не ми се отдава много та затова питам? схемата явно трябва да е като девияторен ключ но не се сещам как да свържа такъв контакт на мястото на външния ключ хартисва ми един кабел :-D
piron45 - майстор
Я малко да уточниш от къде искаш да вземеш захранване за крушката, имаш ли готова инсталация за нея или сега ще се тегли. Забрави го девиатора, не вярвам да искаш да боднеш един ключ на улицата за да си светваш лампата :lol:

Уточни си какъв ключ с дистанционно искаш, от къде ще го захраниш и вържеш за крушката и после ще се уточни останалото.

Аз съм си сложил едно двуканално китайско с дистанционно и си паля без ключ и от къщи и от улицата.
sspoko - специалист
инсталация още няма ще изтегля нова, единия ключ искам да бъде в къщи а от към улицата естествено няма да има ключ точно за това си мислех да е с дистанционно което да стои в колата /тази лампа ми е необходима основно когато прибирам вечер колата/ в баумакс видях едни контакти към които имаше и дистанционно и помислих да ли не мога да сложа един такъв отвън и да палзвам него и дистанционното вместо външен ключ. както вече споменах електротехниката не ми е силната страна така че приемам и други идеи. ако има и някакви други устройства които мога използвам за тази цел ще се радвам ако споделите.
miroton - майстор
Е това ти трябва http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=6487
Само трябва да си платиш на някои да ти го монтира.
piron45 - майстор
http://www.dx.com/p/electrical-applianc ... 4tQpXZpTcs

Моето пък е подобно на това, само че двуканално и ми струваше 8$ преди 2г. Ако се поразровиш в сайта може да си намериш и друго, което да ти хареса повече. Монтажа не изисква електро квалификация. Имаш указан вход 220V и изход за консуматор/и. Цъкаш с дистанционното и си палиш/гасиш. Като опънеш антенката на дистанционното пали на повече от 50м при пряка видимост. През стена съм го пробвал до 30м няма проблем.
1115 - специалист
Става с един ключ за стълбищно осветление + импулсно реле + едноканално дистанционно. По този начин може да се включва и изключва лампата отвсякъде независимо. Елементите са евтини и лесно достъпни.
hidrazin - майстор
+1 Много добро решение.
:partyman:
Draganov - специалист
sspoko написа:
инсталация още няма ще изтегля нова, единия ключ искам да бъде в къщи а от към улицата естествено няма да има ключ точно за това си мислех да е с дистанционно което да стои в колата /тази лампа ми е необходима основно когато прибирам вечер колата/ приемам и други идеи. ако има и някакви други устройства които мога използвам за тази цел ще се радвам ако споделите.
В Баумакс продават и осветителни тела (прожектор) с датчик за движение,който се пали при определена осветеност.Ако те устройва този вариант - настройва се време на светене,чувствителност при която да се пали (само при тъмнина) и чувствителност на сензора,който засича движение.Така ще имаш и един вид охрана пред гаража.
Duke_BG - специалист
miroton написа:
Е това ти трябва http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=6487
Само трябва да си платиш на някои да ти го монтира.
1115 написа:
Става с един ключ за стълбищно осветление + импулсно реле + едноканално дистанционно. По този начин може да се включва и изключва лампата отвсякъде независимо. Елементите са евтини и лесно достъпни.
а защо да не ползва модула за дистанционно който е предложил Miroton вместо втория девиаторен ключ ??
hidrazin - майстор
Ами някой да е казал че не става?
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "свързване на Дворна лампа ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: