Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
miq - помощник
Здравейте! Моля за мнение - преди месец си купих китайско външно соларно зарядно. До този момент работи безупречно. Имам предвид, че то се зарежда, успявам да заредя телефона ми, ел. цигара, уред за прогонване на комари и пр. Проблемът е, че снощи му изгасна втората индикаторна лампа. Иначе си работи... Как мислите - това означава ли, че е изгоряло нещо вътре и не работи или просто лампата е изгоряла? Необходим ли е ремонт за една несветеща лампа? Благодаря на всички, които изразят мнение.
miroton - майстор
Какво индикира втората лампа?
Някои път ги слагат тия лампички да ги има.
miq - помощник
Всичките четири лампички индикират зареждане. В инструкциите четох, че не трябва да остава заредено под половината, т.е. винаги да светят първите две лампи. Когато го зареждам, мига третата, после спира и започва да мига четвъртата. Като спре и тя, значи е напълно зареден и го изключвам. Да, но втората вече не свети. Един познат ел. техник го огледа отвън и забеляза, че втората е по-тъмна от останалите, като заключи, че просто е изгоряла и нямало какво да се повреди вътре. Дали е така?
brum - майстор
Зареди го де, ако светната 1ва, 3та и 4та явно 2та просто е изгоряла.
miq - помощник
Дано да е така! Дано да не индикира, че вътре нещо може да е изгоряло...
thinkpad - майстор
miq написа:
Дано да е така! Дано да не индикира, че вътре нещо може да е изгоряло...
Ми смени я. Ако светне новата, значи лампата е изгоряла.
pansim - майстор
Китайска му работа...на електровелосипеда имам подобен проблем. След врем/например 5мин/ гаснат двата диода показващи нисък заряд...а високия заряд си свети - т.е. батерията е добре...шашка се нещо. Може и при теб да е подобно...аз го "поправям" с изключване и изчакване 10сек. После работи още няколко мин :lol:
Евтиния...какво да правиш.

Тема "Дефект или просто изгоряла индикаторна лампа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: