Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте

моля за малко помощ. Трябва да свържа две отделни лампи към въпросния двуканален ключ. И тъй като съм лаик, изпитвам известно колебание как трябва да стане.

Това е ключа и схемата на свързване.

Изображение

Изображение

Имам захранване (фаза и нула), което трябва да се свърже така: фаза към L (червен) и нула към N (черен). Въпроса е към коя черна жица трябва да свъжа нулата? Ключа има две черни жици и една червена. Няма някакво обозначение.

Другият въпрос е как да свържа двете лампи? До колкото разбирам синият кабел е фаза към едната лампа, а белият кабел е фаза към другата. Не мога да разбера обаче, как да свържа нулата на двете лами с общ кабел (единият от двата черни)?
Кики - специалист
Избираш си единия от двата черни и го свързваш за захранване към нулата, другия е общ към двете лампи. Няма значение кой от двата черни къде ще го свържеш, те са заедно обща нула ( N ) . За останалото си се ориентирал правилно.
Кики написа:
Избираш си единия от двата черни и го свързваш за захранване към нулата, другия е общ към двете лампи. Няма значение кой от двата черни къде ще го свържеш, те са заедно обща нула ( N ) . За останалото си се ориентирал правилно.
Благодаря за бързия отговор. Остава обаче неясен въпроса как да свържа нулата на двете лампи с общ кабел? Мога ли свържа с един кабел (подобно на шина) двете лампи последоватено? Т.е обща нула (черен) се свързва към Лампа1 и след това към Лампа2. Нещо подобно:

Изображение
Кики - специалист
Точно така, пускаш си "мост" от едната лампа към другата, или просто разклоняваш черния на две с лустер клема или по друг начин.
Кики написа:
Точно така, пускаш си "мост" от едната лампа към другата, или просто разклоняваш черния на две с лустер клема или по друг начин.
Благодаря! :)
Draganov - специалист
Всичко което са написали колегите е точно така.Само схемата от снимката не е,защото са нарисували по 3 лампи последователно навързани.Ако слагаш само по една,няма проблем.

Тема "Свързване на двуканален RF ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: