Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ferrari4456 - специалист
Имам пералня миеле, един път мотора дефектира и го смениха гаранционно, но сега изтече гаранцията и пак даде проблем.Разглобих я и изкарах мотора.
На едната страна си се върти без никакви шумове, но на другата четките издават гаден звук скърцащ звук.Мислех, че са лагери, но не са, а са четките...почистих там нещата, мога ли да смажа с нещо или нещо подобно?Двигателя не е нещо китайско, оригинален си е, но...
:?
fikata - майстор
мога ли да смажа с нещо или нещо подобно?
Не
ferrari4456 - специалист
Почистих ги нещата с чист спирт монтирах двигателя и още повече шуми.Четки ли да търся, какъв е проблема им?
anabolicbeast - специалист
Нормално е след почистване да скърцат повече! Аз си купих чисто нов ъглошлайф, който по същия начин скърца но само в едната посока на въртене - обратна на работната! Но скърцането се чува едва чак след като сваля капака на четките. Според мен това не е проблем! :partyman:
fox_vt - майстор
Освен да търсиш по меки четки с повече графит в тях,може по бързо да свършват обаче.
romanpm - майстор
Почисти каналите на колектора с примерно парче лист ножовка , а после с фина шкурка по въртенето и накрая със спирт :)
fikata - майстор
"Напасването" на четките към колекторните ламели в двете посоки не може да бъде еднакво.
Четките най напред се самонапасват към посоката на въртене на ротора,която преобладава при работа. Пружинният натиск за контактакт между четките и ротора в двете му посоки не гарантира идеално им геометрично износване при двете посоки.
MIRO_073 - майстор
Смени ги тия четки де. Не струват милиони. И виж как се държи. А ти защо свали мотора. Спря ли?
MrMurdjo - майстор
fikata написа:
"Напасването" на четките към колекторните ламели в двете посоки не може да бъде еднакво.
Четките най напред се самонапасват към посоката на въртене на ротора,която преобладава при работа. Пружинният натиск за контактакт между четките и ротора в двете му посоки не гарантира идеално им геометрично износване при двете посоки.
Много си прав. Дажи и при напълно радиално контактуване на четките, пак се наблюдава известно неравномерно износване в зависимост от преобладаващата посока на въртене. И не е болка за умиране. Тук моторът се реверсира при пране, но на центрофуга и високи обороти върти само в една посока. Действително може да е и калпава партида четки. Има ги със сигурност по магазините за резервни части.

Тема "Скърцане от четките на ел. мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: