Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
И с хоросан да се измажат, пак ще си личи.
Сега се занимавам със същото на моята на село, та нямам никакви илюзии, трябва да се щпаклова наново с каквото и да е.
Важното е че сте се решили да подновите инсталацията, добре е да се поднови и връзката към енергото, при мен това стана като пожелах да ми изнесат електромера на стълба на улицата - получих с това и нови кабели до таблото на къщата.
thinkpad - майстор
adfed написа:
За нас е притеснително, че ще личи гипсът под варта. Има ли вариант да се използва друг материал за запълване на каналите? Нещо на варова основа? Защото ни се иска да се избегне шпакловане на целите стени заради едните канали...
Аз като електричар не бих се хванал да запълвам с нищо друго, освен гипс, понеже е бавно, а не съм зидаро-мазач. Можеш да си харесаш и други материали, но каналите няма как да ги скриеш напълно. А между другото - регламенти строги за височината на контакти и ключове няма. Инсталираш по вкус.
докера - специалист
С хоросан , с добавен малко цимент , става по-незабележимо , но трябва и да се изпердаши добре ,докато е прясно.
Естествено първо укрепваш кабела на равномерни интервали с по малко гипс .
kr1100 - майстор
докера написа:
С хоросан , с добавен малко цимент , става по-незабележимо , но трябва и да се изпердаши добре ,докато е прясно.
Естествено първо укрепваш кабела на равномерни интервали с по малко гипс .
Плюс горното -ако мазилката е силно ронлива /малко вар в р-ра/ е добре да се обработи канала с дълбокопроникващ грунд.
todor_kynev - напреднал
Запълвай смело с вароциментов разтвор като около конзолните кутии сложи една идея повече цимент.

Тема "Подмяна на ел. инсталация в селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: