Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valerko - специалист
На хладилника компресора грее си мисля нормално, държи се с ръка, може би 50-60 градуса, докато този на фризера е страшно горещ, може да има 80+ градуса, не може да се държи с ръка, иначе си студи нормално. На 4 от 7 позиции е. Има ли причина да се притеснявам, че може да изгори? Машината е хладилник+фризер Силтал на над 20 г. Заслушах се и 40 мин.не изключи, не мисля, че е нормално. Термостат или...?
lyubohar - майстор
Ами премери колко градуса прави във фризера.
fikata - майстор
Има ли причина да се притеснявам, че може да изгори? Машината е хладилник+фризер Силтал на над 20 г.
Няма причина да се притесняваш. Когато той реши ще си изгори.Не можеш да му помогнеш.
Каквото му е писано. Случвало се по време на гаранцията, месец след нея и повече.
Тази възраст-20 години е достойна за уважение и е излишно да се притесняваш.
валкиса - специалист
Ако има дебел лед по изпарителя ще работи повече.Изчисти му кондензатора от праха. :partyman:
valerko - специалист
валкиса написа:
Ако има дебел лед по изпарителя ще работи повече.Изчисти му кондензатора от праха. :partyman:
Няма дебел лед, нормално обледенени тръби.

Ами премери колко градуса прави във фризера.
Ненормално малко, около -7 -8. Все си мисля, че трябва да е поне -15. Ако няма фреон ще обледенява ли? Ще ми се да е термостат, че е по-евтин, мале колко пари налях и продължавам. Да си бях купил втора ръка с гаранция щеше да ми излезе по-евтино, ама мъжко дупе веднъж се тииииииит.
alsted - майстор
Виж как се развиха нещата при мен Изображение
Всичко е било само до термостата! Дори и да не е това, мисля, че си заслужава рискуването на някакви 15-тина лева. Много добре е зареден магазина "Резервни части" на бул. Мадрид 40. Трябва да си свалиш термостата. Важно е да знаеш колко е дълъг осезателя и съответно марката (по-скоро данните) му. Най-добре е просто да го носиш със себе си в магазина. Вземи и пази обезателно касовата бележка. Преди да го монтираш, преди изобщо до си му развивал осезателя, ти пепоръчвам да го сложиш във фризера да видиш дали ще изключи (след някакъв престой, бързичко с мултицет - съответната верига дали се е отворила). Само така имаш шанс да ти уважат рекламация, а повярвай ми не е изключено да ти се наложи ... Тази "гимнастика" правиш ако си наясно с тоците :!: Ако не си - питаш, ще искам снимки и смятам, че ще свършим работа.
lov - майстор
Причините да потдържа такива температури и да не изключва основно са две. Колегата по нагоре ти намекна че компресора е пътник. И аз залагам на това. След толкова години работа износването си казва думата. Поради увеличената хлабина дебита пада и от там почва и прегряване на главата и клапаните които и без това вече са уморени. Каквото и да правиш тръгне ли верижната реакция компресора си е пътник. Въпрос на време е кога ще изгори. При недостиг на фреон има някакъв шанс след по дълго време да изключи но ще потдържа нормална температура.
При термостат или няма да включва или ако работи непрекъснато както сега ще имаш много ниски температури.

Тема "Единия компресор много грее-на фризера." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: