• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bambal - напреднал
Здравейте, майстори,
Искам да си сменя трансформатора за лунички за баня и съм купил 2 броя от тези, показани на снимката по-долу, имам общо 4 лунички по 50 вата. Въпросът ми е, кой кабел е за фаза, кой за нула при 220 волта, и съответно + и - за 12 волта? Или няма значение, гледах го от всички страни, и кутията, ама не виждам никъде упътване или обозначение, да не би да няма значение?
Благодаря :partyman:

Прикачен файл

IMG_20140716_090302.jpg
hidrazin - майстор
Няма значение. На изхода за ламбите няма + и -.
:partyman:
bambal - напреднал
hidrazin написа:
Няма значение. На изхода за ламбите няма + и -.
:partyman:
Това се отнася за 220 волта или 12?
hidrazin - майстор
Намери си електротехник.
:partyman:
bambal - напреднал
hidrazin написа:
Намери си електротехник.
:partyman:
Аман от зевзеци, ти защо не си намериш друг форум тогава? Ако всичко ставаше с "намери си..." тогава какъв е смисъла от този форум?
hidrazin - майстор
Смисъла е да се помогне на някой който има поне елементарни познания. Ти нямаш никакви. Дори такива от 7-8-ми клас.
:partyman:
bambal - напреднал
hidrazin написа:
Смисъла е да се помогне на някой който има поне елементарни познания. Ти нямаш никакви. Дори такива от 7-8-ми клас.
:partyman:
Ти си последният човек, който може да ми дава оценка, няма да се учудя, ако имаш само основно образование съдейки по манталитета ти :-D Въпросът ми не е случаен, тъй като стария трансформатор си има отбелязани изходи и входове, а този няма.
valentino76bs - майстор
На червените кабели 230в без значение кой къде, на белите кабели закачаш луните без значение също...айде поздрави и пак си добре дошъл.....:) няма само зевзеци споко...
hidrazin - майстор
bambal написа:
... тъй като стария трансформатор си има отбелязани изходи и входове, а този няма.
Дрън, дрън ... Повече от това отбелязване... Отивай да се занимаваш с това, от което разбираш.
:partyman:
fikata - майстор
Споко, bambal
Разни форуми, разни хора. Все още хората са повече от форумите.
Свързай смело както е писал колегата valentino76bs :
Червените проводници като вход 230V захранване
Белите проводници към лампите като изход от блокчето.
/впрочем то така е и означено на блока/
  • 1
  • 2

Тема "как да свържа този трансформатор за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: