Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vici123 - напреднал
В инструкциите на зарядното пеше че зарежда до 28в. Но започна да зарежда до 26.6в. Къде може да е проблема? Как се казва частта която следи дали са заредени акумулаторите и как изглежда? Става въпрос за зарядно на ел инв количка тя е с два акумулатора свързани успоредно.
hidrazin - майстор
По-скоро акумулаторите си заминават. И не са свързани успоредно.
:partyman:
Junak - майстор
А зарядното показва ли, че акумулаторите са заредени :?
vici123 - напреднал
Акумулаторите са нови на 3 месеца и като се измерват по от делно са еднакво напрежение. Мисля че са свързани успоредно. Защото ако е с един акумилатор не може да се включи. Количката има 24волтов захранващ модул който е свързан с акумулаторите с два ел мотора който са 24волтови и джоистик. Да на зарядното му светва лампичката за заредени акумулатори но не са. Зарежде около 10часа на една зелена лампичка И в началото на зареждането буксата на зарядното която се включва в количката и след това изтиива за тези 10часа се изключва 3-4пъти се едно е заредена и като раЗМъРдам буксата продължава да зарежда на последното изключване не иска да зарежда повече. Казаха ми че буксата не прави добър контакт и затова търсех XLR гнездо и чакам да ми го доставят И ще видим проблема да ли ще изчезне.
vici123 - напреднал
vici123 написа:
Как се казва частта която следи дали са заредени акумулаторите и как изглежда?
??
hidrazin - майстор
vici123 написа:
??
Частта се казва зарядно за акумулатори и изглежда като такова. Обикновено не е един елемент а част от цялостното схемно решение.
:partyman:
shotik - майстор
Нещо не си на ясно със свързването на акумулаторите,защото те са по 12 волта и се свързват последователно ,за да може да има командване и движение.Другото е ,че акумулаторите са "гелови" и са по-капризни от оловните ,затова трябва и зарядното да е предназначено точно за тях.Това е по принцип ,защото при мен има има ел.скутер ,но той е с един електромотор,а знам на друга моторизирана инвалидна количка ,която не е при мен ,пак на 24 волта е с зарядно в отделна кутия ,в която вероятно има електроника,сигнални лампи и е с куплунг с три крачета .

За да получиш по -добра информация ,къде може да ти помогната,е хубаво да напишеш от къде си-село,град,дори държава ,ако не си в България,защото има и такива ,които са в чужбина ,но пишат тук .
vici123 - напреднал
ИЗВИнявам се грешката е моя последователно са свързани.
Junak - майстор
Смени буксата и намери някой покрай тебе, който има ампер клещи за пост. ток. По зарядния ток най добре ще се ориентирате за зарядното и акумулаторите.
vici123 - напреднал
С ампер клещите да измера акумулаторите и зарядното ли? Зарядня ток на зарядното не мога да измеря като меря с мултицет напрежението е 0

Тема "Автоматично зарядно 24в" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: