• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
Много от инструмента ми е като от магазин за по левче. Не че не мога да сиго позволя каже наротив сума ти и нещо съм вложил в инструмент. Та влизам в матазин на голяма верига щото ще имало " примоции".Взимам един комплект отвертки за да сложа да имам в колата. Е ми по корави и по удобни от марковите.
Е може ли да познаеш от първия път дали не с върнах и си взех още няколко комплекта.

Така е и в ръчните ел. инстрименти.Преценяваш колко ще ти помогне.Така че дори на края да го хърлиш да не те яд.
Chefo77 - майстор
thinkpad написа:
Що? Да не би да имаме случайно купчини с излишни пари, в които се къпем? Толкова богати, че не можем да си преброим парите ли? Те това май са ограничения в цялата държава, ама нейсе.
------
Не става въпрос кой в какво се къпе, а това, че ти само се оплакваш от положението и всичко го свързваш със ситуацията. Кой друг си видял да реве, че колата му била калпава, ама я карал, защото нямало пари за друго и в България това сме карали? Кой друг е засегнал темата за това какви пари получават в Швеция (там ли беше) и как ти си вършел същата работа, пък си вземал много по-малко пари? Кой постоянно мрънка колко високи са цените и кого убеждавах, че това, че не можеш да си вземеш нещо е заради ниския ни стандарт и цените нямат общо? Да, приятелю, живеем в държава с ниски доходи, но нормално високи цени на стоките; но и тук можеш да предлагаш нормално качество на услугите, вместо да си като шопа - Докато ми плащат колкото да не умра от глад, ще работя колкото да не заспя. И ненормалното отношение към останалите е плод на собствената ни простотия - за отношението няма значение какви пари ти дават. Това няма връзка с теб, но се замисли колко хора се оправдават с България за собствените си действия! За 2 лева - толкова. НЕ Е ТАКА! Онези тъпанари, които правиха къщата на познат не сложиха снадката на перваза на 10 см от балконската врата, защото им се плаща малко, а защото хич не им дреме как ще работят за парите, но ако ги питаш защо - точно това ще кажат - за тези пари толкова. Същото съм го виждал и от монтажници на огромна фирма за подови настилки с много високи цени, даже снимки съм пускал тук.
А конкретно за различните хора и начина на разсъждение - няколко пъти съм казвал, че имам колега, на когото съм звънял за обекти и с който работехме постоянно заедно месеци наред. Всичко сме делили наполовина (моя грешка), макар разходите да са били основно от моя джоб. Аз обаче издържах жена, 2 деца, кола, тока ми е 5 пъти колкото неговия и т.н. В резултат, за този период аз освен всичко друго накупих сума ти НЕОБХОДИМ инструмент за работата НИ, а той висеше на хазяйката си с наеми. И това не е защото България за него и за мен е различна. Начинът на разсъждение е различен.
И в случая връзката с темата е тази, че нямаме право да се извиняваме за това, че използваме нискокачествени инструменти за това, с което си вадим хляба, с положението в страната. То е еднакво за всички. Приоритетите на всички обаче са различни. Ей-на - изписах сума постове, да хваля четириглавите свредла на Райдър. Да, 4 пъти по-евтини са. Да, корави са. Не виждах никакъв смисъл от Макити, Бошове, Хавери ... докато свършиха първите няколко и се стигна дотам да ми издържат по 50 дупки и да хвърлям чисто нови свредла заради биене от порядъка на 2 см. Е, спрях се.
valentino76bs - майстор
Вай, вай , вай толкова много писаници за нищо........Абе той човека Е ПИСАЛ
''Евтините инструменти, които вършат работа''.......СТИГА С ТЕЯ УСЛОВИЯ АМА ТАКА АМА ИНАЧЕ ,за толкова пари толкова ти като си професионален майстор и ти трябва нещо да не те издъни напред във времето ясно.....Темата ще хвръкне пак ....,а е толкова просто имам това или това ползвал съм тази или друга марка /точно опреден модел на нещо си/ еди за какво от колко време и си доволен и ТОЧКА. А то какво стана от Искра Фодосова ,през Мазерати и накрая да не стигнем До Ахмед Доган/...че тогава ще има най евтиния вазелин който върши работа.... :-D
fox_vt - майстор
Аз все пак останах с впечатлението че автора визира с тая тема ремонти у дома а не работа по "обекти" за пари :? Ама възможно е аз пак да не съм разбрал нещо.Щото ако не си изкарваш хляба с това и си ремонтираш нещо вкъщи само,да си купуваш инструменти за хиляди левове за десетина пъти ползване годишно е :irre: И без изтърканото -ама аз искам един път да го полвам ама да изживея оргазъм от това че работя със маркова машина :razz:
thinkpad - майстор
fox_vt написа:
Аз все пак останах с впечатлението че автора визира с тая тема ремонти у дома а не работа по "обекти" за пари
Фокс, много ясно че с дрелка за 30лв няма да отивам да пробивам 2000дупки за монтаж на нещото "X" в стоманобетон. Ако обаче 2 пъти в месеца я ползвам да дупна ламаринена кутия, някоя дъска или дограма - не ми и трябва повече. Свършила си е работата. Други неща като поялник дори при интензивно ползване си работят. ОК. Това се иска.
Chefo77 написа:
И в случая връзката с темата е тази, че нямаме право да се извиняваме за това, че използваме нискокачествени инструменти за това, с което си вадим хляба, с положението в страната. То е еднакво за всички. Приоритетите на всички обаче са различни. Ей-на - изписах сума постове, да хваля четириглавите свредла на Райдър. Да, 4 пъти по-евтини са. Да, корави са. Не виждах никакъв смисъл от Макити, Бошове, Хавери ... докато свършиха първите няколко и се стигна дотам да ми издържат по 50 дупки и да хвърлям чисто нови свредла заради биене от порядъка на 2 см. Е, спрях се.
Чефо, аз дрелка не ползвам да къртя стени. Не ми трябва нещо скъпо. Ползвам я да пробия някоя дограма, кутия и да дълбая с боркорона при нужда. Общо взето дрелката въобще не ми е един от най-често ползваните и приоритетни инструменти.
А ниско качествените инструменти се познават по ниското качество. Щом работят и не се трошат като солети, значи са достатъчни.
stiv1961 - майстор
Явно професионалистите трябва да си отидат в професионалния форум а любителите да си стоят тук- в НАПРАВИ САМ. Аман от безмислени мнения навсякъде по темите. Темата е Евтините инструменти, които вършат работа, а форума е НАПРАВИ САМ :sad:
jekasus - майстор
А така, я им се скарай :-D
stiv1961 - майстор
jekasus написа:
А така, я им се скарай :-D
:partyman: профита, я съм си любител :supz:
jekasus - майстор
stiv1961 написа:
я съм си любител :supz:
Инструменти трябват, ама за всеки по-различно и за това няма разбиране.
Chefo77 - майстор
stiv1961 написа:
Явно професионалистите трябва да си отидат в професионалния форум а любителите да си стоят тук- в НАПРАВИ САМ. Аман от безмислени мнения навсякъде по темите. Темата е Евтините инструменти, които вършат работа, а форума е НАПРАВИ САМ :sad:
Ами ако професионалистите "си отидат" в професионалния форум, кой ще дава акъл как любителите да си направят нещата сами, а? Или е много лесно да се приказва, когато някой няма нужда от съвет в даден момент, има ли нужда обаче, нещата са различни.
Тинки, абсолютно си прав в последния си пост!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Евтините инструменти, които вършат работа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: