Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, не съм сигурен, че темата ми е за този раздел, но не видях подходящ.
Баба ми има един хладилник Мраз 120, но нещо не замръзява добре. Нивелирах го, обръщах го, преди една седмица му смених нагревателя и термостата, но пак не хваща лед по камерата а само капки. Мисълта ми е дали този хладилник може да работи без термостат, защото предишния Мраз беше с прецакан термостат и замръзяваше всичко където и да го сложиш а камерата беше претъпкана с лед. Ще има ли проблем, ако махна термостата и включа нагревателя директно към захранването?
LazarGanev - "Велик майстор"
Абсорбционен ли е този хладилник, те не бяха ли Мраз 80? Как така ще работи без термостат бе човек? То вярно че бяха яки и дуракоустойчиви, ама това е съвсем дурашко отношение и нищо чудно, че говориш за него в минало време :)
Junak - майстор
Не го мъчи - амоняка е офейкал :)

Все пак опитай :?
"Включва се да се затоплят добре отзад тръбите и едва тогава се обръща, като повечето пъти се налага и да се удрят тръбите."
http://www.kaldata.com/forums/topic/212 ... D0%B7-120/
Ок, ще пробвам, иначе стария хладилник го изхвърлих, защото беше изгнил жестоко. Сега ме е яд че не му взех тръбите с амоняка. :o
novgradski - специалист
Ако е запушен -то е в капилярната тръбичка ....така че почукването да е около нея , а за нивелирането -то е на изпарителя ,не на външната обвивка...От многократното обледеняване изпарителя леко "висва" -пробвал съм да го "поразпъна"- на ръка.
Обръщах го, чуках по тръбите, но резултат няма.
Сутрин като го отворя е натрупал около 1мм лед от горната страна на камерата. Обаче като погледна вечерта ледът се е разтопил и е останал само скреж. Явно е от затварянето и отварянето през деня.
Но неще да натрупа повече лед и това е.
lyubohar - майстор
А провери ли дали уплътнението на вратата прилепва добре?
lov - майстор
Аз не обърнах много внимание но сигурен ли си че на този термостата е в ред. Щото нали така започна темата с другия хладилник. Ако този се еБава колкото и да го обръщаш с нищо няма да му помогнеш. Нищо няма да му стане ако шунтираш термостата за едно деонощие. То даже за няколко часа е напълно достатъчно и вътре ще замръзне. Но може да си вържеш някаква лампа в паралел на нагревателя и да видиш как работи термостата. Виж и как е поставен нагревателния патрон. Да не е пропаднал на долу щото там от корозията вече напълно нормално за такива динозаври е да е прогнило нещо. Не си спомням дали беше с болтче или някаква плстина дето го държи. Същото важи и за оня чутук около него дето е пълен със стъклена вата. Да не се е попилял и да няма добра изолация.

Тема "Мраз 120" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: