• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vassenceto - напреднал
Здравейте колеги

Трябва ми адаптор ,който да има възможност да се регулира изходящия волтаж между 5v-20v и ампераж 100mA-500mA. Не знам дали има такова нещо,но ми се наложи да тествам няколко уреда за ,които производител не продава такива.Знам че диапазона не е много голям,но не съм сигурен дали не са чуствителни и да не ги изгоря. Някой знае ли дали има такова нещо ик къде може да сезакупи

Благодаря предварително
hidrazin - майстор
Аз както разбирам питането, човека иска регулиране не само на изходното напрежение а и ограничение по ток. Предполага и че търси нещо до 10-15 лева.:-D
:partyman:
ESPACE - майстор
То такова и до 150 няма да намери. За какъв му е регулиране по ток?
shadow__01 - майстор
Може да се скалъпи нещо с LM317 + регулиране на тока, но не се знае до колко пари.
vassenceto - напреднал
Идеята е такава , че имам 2 устройства по 10v и 100 mA и 3 устройства на 16v и 300mA. Устройствата са доста скъпи и не съм сигурен дали ако адаптора изкарва по голям ампераж няма да ги изгоря. Кажете ако бъркам ще съм много благодарен.
zmiori - специалист
МНОГО елементарно казано, ампераж не се дава а се взима /от устройството/.
MIRO_073 - майстор
vassenceto написа:
Идеята е такава , че имам 2 устройства по 10v и 100 mA и 3 устройства на 16v и 300mA. Устройствата са доста скъпи и не съм сигурен дали ако адаптора изкарва по голям ампераж няма да ги изгоря. Кажете ако бъркам ще съм много благодарен.
Много бъркаш :weedman:
kuger - майстор
vassenceto написа:
Идеята е такава , че имам 2 устройства по 10v и 100 mA и 3 устройства на 16v и 300mA. Устройствата са доста скъпи и не съм сигурен дали ако адаптора изкарва по голям ампераж няма да ги изгоря. Кажете ако бъркам ще съм много благодарен.
Обяснете по човешки, бре зевзеци :-D
Това от 10V/100mA означава, че му е нужно 10V, а харчи максимум 100mA. Захранването да е 10V и отдаван ток над 100mA.
Еквивалентно е и другото устройство. Добре е адапторите да имат запас от мощност /над нужния за устройствата ток/, и стабилно напрежение, каквото ти е нужно.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Запитване за адаптор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: