Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Jacomo - специалист
Как разклонявате проводник примерно 2,5 квадрата? Ако искам да зануля корпус на уред, как да разклоня нулата при двупроводна инсталация, например? Има ли специални лустер клеми за тази цел или пъхате двата кабела заедно в лустер клемата?
valentino76bs - майстор
Можеш първо на болта на зануляването, едно ухо направи и от там в лустър клемата,като не прекъсваш нулевия проводник.И БЕЗ ЩЕПСЕЛ.
thinkpad - майстор
Има прост начин, който не налага рязане на нулевият проводник. Оголва се нулевият проводник, мушка се в една лустер клема, през цялата лустер клема. След това се мушка второ парче проводник в същата клема през цялата клема. Затяга се. Хем нулевият проводник не е с нарушена цялост, хем е разклонен. Бях го правил на едни бойлери, където лустерите им са много малки за типичното зануляване с мостче между клемата на нулата и заземяването.
С 2 проводника, ако консуматора е подвижен тип и е с щепсел, не се прави защитно зануляване! Иска си 3!
п.п Изолацията на оголеният нулев проводник(извън клемата) се възстановява, като се върне обратно парчето изолация(при мостови проводник това е лесно), с шлаух(термошлаух) или изолационна лента. Лустер клемата да се гледа да е с метална пластинка под винтчетата, за да няма опасност при завиване да се пререже нулевият проводник!

Тема "Разклоняване на проводник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: