Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
maptod - специалист
Наложи се лек ремонт на печката, смених нагревателите подвързах всичко както трябва. При включена в контакта без да се пускат фурна и котлони, има утечка от 130 волта на корпуса. Печката и контактите са занулени. При обръщане на щепсела фазата на корпус се губи и печката си работи. Пробвах с друг захранващ кабел, пробвах и дали има верига между 3те жила на лустер клемата отзад - всичко е както трябва. Разчетох се в стари теми и стигнах до извода, че е нормално. Питанката ми е, така ли да я оставям и има ли някакъв шанс да ме тресне тока при различното положение на щепсела?
novgradski - специалист
Въпреки всичко ,аз бих пробвал компонентите един по един :кабел и лустър-клема, след това +един нагревател и т.н.
hidrazin - майстор
maptod написа:
... има утечка от 130 волта на корпуса...
Първо - не може да има утечка от 130V. Утечката се измерва в ампери.
Второ - как ги измери тези 130V и между кои две точки ги има? Едната ясно - корпуса на печката. Ами другата?
:partyman:
maptod - специалист
Сега се сетих, че я включвах в удължител, а той съответно няма как да е занулен. Това напрежение го измерих между земя и фаза или нула, не обърнах внимание, но май беше фаза...
hidrazin - майстор
maptod написа:
Сега се сетих, че я включвах в удължител, а той съответно няма как да е занулен. ...
Това пък какво означава? Удължителят си има защитни пластини. Те пък правят връзка със защитните пластини в контакта и съответно стават заземени/занулени. Освен това май не ти ясно какво и къде си си измервал? Това измерване с уредчето май е било само за тежест/фукане? :-D
:partyman:
Junak - майстор
hidrazin написа:
maptod написа:
Сега се сетих, че я включвах в удължител, а той съответно няма как да е занулен. ...
Това пък какво означава? Удължителят си има защитни пластини...
Може, може. С двужилен кабел става :-D
maptod - специалист
кабела на удължителя е двужилен :-D
hidrazin - майстор
Уффф... Пак издънкаджии. :-D
:partyman:
P.S. Ей го един боклук:
Изображение
jorkataG - специалист
Виж си контакта да няма офазяване на заземяващата пластина.
Стиви - специалист
jorkataG написа:
Виж си контакта да няма офазяване на заземяващата пластина.
А от къде ще намери фаза на 130V за да я офази :?

Тема "Фаза по корпуса на готварска печка Мечта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: