• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Любомир Стефанов - напреднал
Здравейте. Имам електромотор от пералня. NUOVA ­ IBMEI M2-12-158
Свързах го по схеми в нета който намерих. Но има проблем. При пране върти бавно и бучи. Къде може да е проблема?
Свързал съм го така... Изображение
hidrazin - майстор
Добре дошъл. Ами мисля че тук беше казано всичко.
NUOVA ­ IBMEI M2-12-158
И в десет форума да питаш, няма никой да дойде и да ти провери кондензатора или да го смени с друг за проба. Пък като си го свалял от пералнята да беше си отбелязал кое къде и как.
:partyman:
Любомир Стефанов - напреднал
Кондензатора е чисто нов. Купих го защото мислех,че е от него но не е. Центрофугата си работи както трябва.
А на пране върти но бавно и има бучене.
hidrazin - майстор
Сега друго казваш. Нали центрофугата не тръгваше? Как стана така че тръгна? И какъв е капацитета на новия кондензатор?
:partyman:
Любомир Стефанов - напреднал
Ами не знам къде е бил проблема да не тръгва... Пробвах въртях суках та тръгна. Кондензатора е 12,5 мф 450в. Има ли възможност да не е свързан правилно за да върти бавно?
Andri01 - майстор
Нещо бъркаш Стефанов! Схемите за въртене на ляво и дясно се едни и същи!! Замери намотките,за ляво и дясно трябва да имаш свързване в триъгълник / или звезда/ т.е. 3 извода ,за високите обороти-друга намотка.
Любомир Стефанов - напреднал
Не разбрах последният коментар. Центрофугата и пране са ми отделни. За ляво и дясно просто въртя края на кондензатора. И в двете посоки тръгва но както казах бавно и има бучене.
Andri01 - майстор
Извинявам се,не съм видял ,че захранването се променя към намотките. А колкото до бавните обороти и бръмченето-може да имаш навивки на къса в общата намотка,тази която е вързана към кондензатора.
Последна промяна от Andri01 на съб сеп 27, 2014 7:57 pm, променено общо 1 път.
Любомир Стефанов - напреднал
Да! Както е показано по абсолютно същия начин го свързвам и за ляво и за дясно и променя посоката. Но на мен не ми е въпроса това. А защо върти бавно и има бучене? Къде може да е проблема?
Любомир Стефанов - напреднал
Andri01 написа:
Извинявам се,не съм видял ,че захранването се променя към намотките. А колкото до бавните обороти и бръмченето-може да имаш навивки на къса в общата намотка,тази която е вързана към кондензатора.
Може ли да се разбере този проблем дали е така? Как се отстранява? Не съм наясно мерси за отговорите.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за електромотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: