Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте.Понеже и аз като повечето от този форум не обичам в нас да влизат майстори....искам да помоля за съвет.Въпросната пералня тресе по време на центрофуга...и то доста.Чува се дори и едно блъскане.3 дена се опитвам да разбера каква и е болежката...ама за сега без успех.Уж е нивелирана добре,транспортните болтове са извадени.Отварях я да гледам да не би нещо да се е разкачил кожуха на барабана от пружини,амортисьори....ама всичко си е на мястото.Започвам вече да си мисля,че виновник е ламината в/у който седи.Колкото и да е нивелирана като разклатя пералнята по диагонал,леко поддава най-вероятно заради подложката под ламината.Поръчах от практикер една анти вибрационна подложка ама нещо ме съмнява,че ще свърши работа.Пералнята е за 10кг пране.Един майстор тука ми разправя че съм си взел много голяма пералня и тези били капризни от към прането.Нещо не ми се чини всеки път жената да разделя на чепкана вълна и на нечепкана....та да угоди на пералнята.Пробвах я и с малко пране...пробвах я и с много пране.Друса си м*ма и ***** . Питах го дали е възможно и от заминали амортисьори-не било възможно :lцl: Барабана няма луфтове.Празна и на 1400 оборота не можеш да разбереш,че работи.Ама ама с дрехи ли е мамата си трака.Дайте акъл какво да гледам още....или да търся компетентна личност.
Гледах ги...Но само ги гледах...не съм ги свалял.Остават само те.Хато хвана барабана....дали си внушавам....или е наистина...ама се "мандахерца" прекалено лесно.Отгоре виси на две пружини а отдолу са 2 амортисьора.Лошото е,че никъде из нета не намерих амортисьори за тая пералня.
Успях да запиша и някакви цифри в/у тях.
suspa,06230027
mastora - напреднал
найстина са капризни относно количеството на пране, с малко и с много пране ако не се разпредели добре по барабана получава дисбаланс,даже има модели който си следят работата на мотора и наместването на дрехите преди центрофуга стига до към 20 минути .Относно амортисьорите са гозови куха тръбичка като е дръпниш излиза а острани на долната част на амортисьори има гумичка която е със грес ако исъхне греста почва да подскача и от това! успех
Колега здравей,сега прочетох за твоя проблем аз имам същият,пералня със сушулня комбинирана модел Hotpoint-Ariston AQD970D49 като започне да центруфужи тресе и вибрира супер много,незнам вече какво да правя всичко е свалено транспортни болтове и така нататък няма някакви чужди предмети стереопор останал или нещо такова,нивелирана перфектно,дойде техник от сервиза гледая каза че това било нормално,за мен нее нормално такова тресене и вибриране,пералнята е чисто нова на 7 месеца незнам,неможе толква скъпа и хвалена пералня да работи така,супер "тиха" незнамси к'во, аз съм на 3-ят етаж като сляза на 2-ят се чува като центруфужи и вибрира, :? АКО МОЖЕТЕ ПОМАГАЙ ТЕ С ОПИТ ИЛИ НЕЩО ТАКОВА :?

Прикачен файл

image-1014741c157342a9e22a157e7c6a213ea79e802e165712680efeb2dcc7e2032e-V.jpg Снимка на модела
Момчета здравейте. Имам същия проблем с тая марка пералня. Страшни вибрации при центрофуга. Кажете как решихте проблема. има ли резултати.
hidrazin - майстор
Добро нивелиране и нови амортисьори.
Дано няма и разбити лагери.
:partyman:
al4o - специалист
Това ясно.Ама за 7 месеца да се амортизира толкова :?
Duke_BG - специалист
7 месечната пералня се оправя лесно : товариш я в колата ои я караш в магазина
казваш им проблема и чакаш ако до 30-тия ден не ти я върнат отиваш и си взимаш парите обратно

Тема "пералня Hotpoint-Ariston WMD 1043BX EU страшни вибрации" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: