Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ditronix - специалист
Аз, докато търкалях скролера до тук, каквото видях писано и закачих-ще кажа: Получихме в завода помпа 2 МW (да, 2 МЕГАВАТА!) SIEMENS. На сандъка освен логото на SIEMENS нямаше ни една друга латинска буквичка! Само китайски "картинки"! Аз правя така- отивам и гледам гаранциите. Най-евтиното с възможно най-голяма гаранция! Единствено и само за телевизорите напоследък компромиси не правя- PANASONIC е изборът ми там! Сега поодкрепям мнението си с примери. Преди години трябваше да купувам хладилник. Харесах един ALASKA от бюлетините на МЕТРО. Ходих да го купя от Русе, защото във Варна отвориха МЕТРО две години по-късно! Правете сметка на колко години е хладилника! И досега тоя хладилник не се чува като работи. Такова нещо аз не съм виждал! От 6-7 години го гледам, долу е поръждавял и се глася да го родам на мангустите докато все още фаща окото. Ама като си помисля, че мога да се надяна на някое марково дърво се отказвам на момента! Ще си го пазя, докато работи. И след това с чиста съвест ще го пратя във вечните хладилни полета! Пералня- скапа се преди 10 години пералнята на майка ми, Бог да я прости. ПЕРЛА 04. Бракувах я на момента, прехвърлх при нея нашата ПЕРЛА 05 и трябваше да купувам нещо. Бюджетът беше около 350 лева. Не че не можеше да се купи нещо по-скъпо, но тия пари нямаше да ги усетя. Обиколих тук-там и купих от ТЕХНОПОЛИС едно NEO за 330 кинта. Преди седмица жена ми вика да сме купели нова пералня. Е защо, като тая си работи? От къф зор??? За телевизорите само ще уточня, че имам един кинескопен PANASONIC 21' и няколко години по-късно бях принуден да купя още един телевизор, пак кинескоп че тия модерните бяха хиляди. За 230 лева взех от МЕТРО един WATSON 21' s 5 години гаранция. E по-добър кинескоп от тоя не съм гледал! На ремонт не е ходил! Все още тия двата телевизора са у дома и съм навит да сравняваме WATSON-a с който и да е кинескоп! Затова на марки ( с изключение на PANASONIC) не робувам! Е това искам да споделя, но мнение не налагам.
hidrazin - майстор
ditronix написа:
Получихме в завода помпа 2 МW (да, 2 МЕГАВАТА!) SIEMENS...
:? И какво като е 2MW ? Не моеш ме уплаши. :-D Такива мога да ти захраня поне 10-тина. На колко волта е? Или е на дизел/газ?
:partyman:
kuger - майстор
hidrazin написа:
ditronix написа:
Получихме в завода помпа 2 МW (да, 2 МЕГАВАТА!) SIEMENS...
:? И какво като е 2MW ? Не моеш ме уплаши. :-D Такива мога да ти захраня поне 10-тина. На колко волта е? Или е на дизел/газ?
:partyman:
Бай ще се озориш при мен:-D , 10 000 kW, асинхронен, 1100 А номинален, на 6 kV. Реакторен пуск, около 7500 А пусков ток в продължение на около 25 сек. развъртане, роторен ток 110 А, а? 6 тона ротор? Гасеше лампите в цеха, като ги пескахме :shock: Голямо прасе, по-големите бяха в Кремиковци, 12 500 kW. По-малките 3150 kW, бяха с повишаващи редуктори на компресорите, не ти трябва излитащ изтребител :shock:.
OFF, темата беше за фурна!
hidrazin - майстор
Леееко ще ме затрудни пусковия ток. Ще трябва да включа и втория траф от 32MW или да се обадя на колегата за помощ.
Иначе няма проблем с тия 10MW. Ще захраня още една и ще ми остане ток за един квартал. :-D Лошото е че няма да ми устискаш на напреженията.
Предлагам само 20kV и 110kV. Кое си избираш? :shock: А тази 6kV ..... май нещо ми намирисва на Мариците? То май само там останаха такива?
Пък ако знаеш с толкова мощност каква фурна моа си направи.... Понякога ми остават излишни по десетина мегавата. :lol:
:partyman:
kuger - майстор
Добре, ток бол! Ама не са Мариците :-D, доста по на изток. Нормално работно напрежение за по-големите машини си е. Мариците не даваха ли 6,3 kV генераторно?, и през траф да се пуска в системата?

Тема "Хладилник/Фурна - помощ при избора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: