Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
angel_ov - специалист
Здравейте.
Имам любилски радиостанции тип "уоки токи" които от известно време забелязах, че при включване постоянно приемат. Помислих, че са се повредили, но извън апартамента са си ОК. взех други за проба и се оказа същото положение, нещо постоянно "замърсява" ефира. На съседни вход има монтирана ГСМ антена, но проблема не е от нея защото е монтирана отдавна. Появиха се и някакви други антени които не са на ГСМ оператор и може би е от тях, но нищо немога да кажа за тях.

Към кого да се обърна за проверка?
Притеснението ми е дали е нормално и безопасно за мен и семейството ми, а и живеем на последния етаж.
nikolovvd - майстор
Може да се снабдиш с едно такова устройство:
http://animabg.com/store/measuring_devi ... p?cls=0920
Но си мисля, че по принцип радиостанциите трябва да са в режим на непрекъснато приемане.
При предаване се натиска комутатора и се говори, а след края на предаването копчето се освобождава.
Има и ефирни скенери, които са доста по-скъпи, но при сканиране на ефира ти дава информация да всяка една засечена честота.
mendi - напреднал
Може да имаш съсед който съшо е радиолюбител. Сигурно и ти му замърсяваш ефира, а той се чуди от къде идва и дали е безвредно.
fox_vt - майстор
Всъщност има отделен бутон за непрекъснато приемане на някои модели,а когато не е активиран може да получиш единствено от честотата(канала) който си активирал.На работа понякога хващаме такситата.Смени канала и би трябвало да се оправи.
DMN - майстор
angel_ov написа:
Имам любилски радиостанции тип "уоки токи" които от известно време забелязах, че при включване постоянно приемат.
И при мен го има този момент, аз имам от лидълските радиостанции. Забелязал съм, че единия от смутителите е лаптопа ми, даже тъкмо сега включих едната радиостанция за проба. На 5-ти канал и на разстояние до около 2-3 м. от лоптопа радиостанцията се включва на приемане и се чува бръмчене, при изключване на лаптопа брума веднага изчезва. Интресно, че сега пък смущението се прехвърли на 3-ти канал, а на 5-ти не се чува :? , но със сигурност при мен е от лаптопа.
John - специалист
За радиостанции от този тип е нормално.Приемната и предавателната честота са едни и същи.Като ,натиснете бутона на комутатора,започвате излъчване на сигнал и не може да чуете нищо докато излъчвате,през останалото време е в режим прием.При наличие на силни източници на сигнал,на честоти близки до вашата/а ,е възможно да е и същата/да се получи посоченият ефект.
tysonlkr - специалист
Бейбифоните не са ли на същите честоти като уоки-токито?
Да нямате някой съсед с бебе :?
angel_ov - специалист
"Замърсителя" на ефира е открит и "унищожен'!
Оказа се, че лаптопа "пече". Затова лаптопите не си ги слагайте на краката като ровите в форума, че ще прецакате поколението, е освен, ако не сте напред с ''материала" :) Благодаря за мненията по въпроса.
jordanvass - майстор
А как го унищожи - с чука? :-D
nikolovvd - майстор
DMN написа:
Интресно, че сега пък смущението се прехвърли на 3-ти канал, а на 5-ти не се чува :? , но със сигурност при мен е от лаптопа.
Това е защото процесора работи на различни честоти.
Когато е натоварен работи на максималната си честота, а когато не е си намалява работната честота, за да намали консумацията. Честотата може да падне и от нарушено охлаждане, предизвикано от замърсен охладител.
angel_ov написа:
Оказа се, че лаптопа "пече".
Това означава, че му е време за профилактика или поне едно обдухване със сгъстен въздух, за да му изкараш боклука от охладитела. Има модели на които процесора и северния мост се охлаждат заедно. В тези случаи и най-слабото замърсяване може да доведе до прегряване.

Тема "Радио честотно електромагнитно поле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: