Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
skat написа:
Аз мисля, че предложението на shotik ще ти свърши работа. Лампи или светодиоди, по твой избор
Прикачен файл:
lampi.jpg
Да най вероятно ще пробвам така първо с лампи и ако вземе нещо да сработва автоматиката през тях ще ги сменя със светодиоди.
A за защитата някой да знае нещо?
ivanovbg - майстор
Доколкото разбирам искаш индикация на нивото. Да , но по този начин ако не сработи някой поплавък няма как да разбереш реалното ниво. По добре си сложи 4 шиша с необходимата дължина и със шест съпротивления, 3 транзистора, 3 светодиода един грец и един кондензатор си направи елементарен нивомер. Схема трябва ли ти или ...?
skat - специалист
valentino76bs написа:
A за защитата някой да знае нещо?
Дизайнерска работа, дава информация за настройката на защитата, когато се ползва в стартер "звезда - триъгълник". Долната скала е номиналния ток на мотора, горната е настройката на защитата.
Ето за справка: същата таблица за конверсия на стр. 1 тук:
(линкът не сработва, прилагам файла)
По - пълно обяснение на стр.8-40 тук:
http://www.moeller.net/binary/schabu/sb0801g.pdf

Поздрави и успех с индикацията!

Прикачен файл

ABB METAL SD (1TVS013166P0300) Rev1.zip
(279 KиБ) Свален 45 пъти
hidrazin - майстор
Какво реле мога да използвам като това на снимката?То е някакво механично при всяко ново включване на захранването разменя контактите .Дали импулсно ще свърши работа?
Ами то същите релета се продават. Не знам обаче дали цената ще ти хареса.
http://bg.farnell.com/dold-soehne/ik-88 ... dp/9514961
ivanovbg написа:
21/1000=0,021A
0,021A* 21V=0,441 W :?
Мисля аз. Къде забрави съпротивлението на бобината? Вярно, предполагам е 100-тина ома, но не е необходимо използването на резистор с мощност повече от 0,5W както каза.
ivanovbg написа:
Резисторите трябва да са над 0,5 вата.
Дори и пренебрегвайки бобината, по твоите сметки пак излиза по-малко от 0,5W.
Има и друго. Сегашните светодиоди при 20mA ще ти извадят очите. :-D Светят прилично даже при ток под 10mA така че спокойно може да се сложи и по-голям резистор.
Ама като иска нека слага ламби. Просто трябва от сега да е настроен че те си горят от време на време.
:partyman:
valentino76bs - майстор
ivanovbg написа:
Доколкото разбирам искаш индикация на нивото.
Не това е целта, целта ми е просто да знам кога даден датчик работи и кога не.Сготвих нещо като симулатор тука и това от което се опасявах тва стана :) Значи лампите са на ел. марк светодиодни ,пише 24 волта АЦДЦ светят добре, обаче помпите работят ли независимо ,че поплавъците без най долния са във въздуха лампите светят уффф.Благодаря за помощта.Реле намерих шнайдерско на 30 лева.
Прикачен файл:
DSC_0779.jpg
Прикачен файл:
DSC_0780.jpg
Прикачен файл:
DSC_0781.jpg
Бутоните са съответно контакти на поплавъците всички са н.о.,и съм ги свързал както е по снимката на skat.Обаче връща от някъде като тръгне помпа и светват.Спасение има ли...
valentino76bs - майстор
skat написа:
Дизайнерска работа, дава информация за настройката на защитата, когато се ползва в стартер "звезда - триъгълник". Долната скала е номиналния ток на мотора, горната е настройката на защитата.


Поздрави и успех с индикацията!
Мисля че тука не е така ,по вероятно горната да са киловатите на мотора а долната номиналния ток. :?
ivanovbg - майстор
Защо не ги вържеш паралел с поплавъците? Ако свети значи поплавъкът е във въздуха.
valentino76bs - майстор
valentino76bs написа:
skat написа:
Дизайнерска работа, дава информация за настройката на защитата, когато се ползва в стартер "звезда - триъгълник". Долната скала е номиналния ток на мотора, горната е настройката на защитата.
-

Поздрави и успех с индикацията!
Мисля че тука не е така ,по вероятно горната да са киловатите на мотора а долната номиналния ток. :?
Да ама не,прав си колега .
valentino76bs - майстор
ivanovbg написа:
Защо не ги вържеш паралел с поплавъците? Ако свети значи поплавъкът е във въздуха.
Хидразин го предложи това ама аз искам обратно :)
skat - специалист
valentino76bs написа:
ivanovbg написа:
Доколкото разбирам искаш индикация на нивото.
Не това е целта, целта ми е просто да знам кога даден датчик работи и кога не.Сготвих нещо като симулатор тука и това от което се опасявах тва стана :) Значи лампите са на ел. марк светодиодни ,пише 24 волта АЦДЦ светят добре, обаче помпите работят ли независимо ,че поплавъците без най долния са във въздуха лампите светят уффф.Благодаря за помощта.Реле намерих шнайдерско на 30 лева.


Бутоните са съответно контакти на поплавъците всички са н.о.,и съм ги свързал както е по снимката на skat.Обаче връща от някъде като тръгне помпа и светват.Спасение има ли...
А какво става, когато и най - долният поплавък остане на сухо?

Тема "Поплавъци за ниво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: