Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valerko - специалист
Четох много теми за свързването, обаче ми се иска за моя конкретен случай да споделите как да подкарам мотора от пералнята. Ако ми кажете като на пълен олигофрен тая жица еди кой си цвят свържи с оная еди кой си, ще съм ви страшно благодарен. Искам да си направя шмиргел. Гледам пише 380W на мотора, предполагам ще е достатъчен да заточа някое и друго свредло. Прилагам и снимки.
Благодаря на отзовалите се.

Прикачен файл

mot1.jpg

Прикачен файл

mot2.jpg

Прикачен файл

mot3.jpg
ZEDYCUS - майстор
Колко оборота е двигателят. За шмиргел не повече от 2900 -3000 об/мин ти трябват. А щом е четков обикновено са по над 10000об. Беше ми попаднал преди време от Миеле подобен за дисковия шлайф и го смених с на Перла. :)
valerko - специалист
ZEDYCUS написа:
Колко оборота е двигателят. За шмиргел не повече от 2900 -3000 об/мин ти трябват. А щом е четков обикновено са по над 10000об. Беше ми попаднал преди време от Миеле подобен за дисковия шлайф и го смених с на Перла. :)
Не знам колко оборота е. Пералнята беше с макс. 800. Това пише на него на снимката по-долу и другите данни на снимката по-горе. Мамка му, вчера изхвърлих една Перла 04 с работещ мотор. Този е от Уърпул AWM6082.

Прикачен файл

motor2.jpg
MamaMy - майстор
Мога да ти предложа бартер. Този ще го ползвам на пералня. Имам от Перла и ще ти го дам комплект с кондензатора и схемата на свързване.
valerko - специалист
MamaMy написа:
Мога да ти предложа бартер. Този ще го ползвам на пералня. Имам от Перла и ще ти го дам комплект с кондензатора и схемата на свързване.
Съгласен, ама ако си от Плевенско не знам как ще стане.
hotcool8 - помощник
Тоз мотор без платка и потенциометър не ти върши работа защото тръгва на максимум.
Neno Er - специалист
valerko написа:
Съгласен, ама ако си от Плевенско не знам как ще стане.
По Еконт. Пращате си ги взаимно един на друг. :lol:
MamaMy - майстор
Точно това е варианта.
hotcool8 написа:
Тоз мотор без платка и потенциометър не ти върши работа защото тръгва на максимум.
Ще го използвам на АЕГ. Моя е същия и имам проблем с четкодържателите. След едно наводнение пробиха към корпуса и съм ги ремонтирал вече 3 пъти до сега.

Тема "Мотор от пералня как да подкарам?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: