Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Фитилчо - майстор
Здравейте колеги,


искам да попитам, възможно ли е да се модифицира стара Ni-Cad батерия на Хилти ТЕ5-А и да стане Li-Po
Естествено, ще я зареждам със зарядно за Li-Po батерии...

Извинявам се, ама съм много бос по токовете :)
Lisko - майстор
Не е възможно. Всяка батерия си е каквато си е.
Да смениш "химията" на батерията е все едно да извадиш всичко от вътре, от старата батерия да остане само кутията и да сложиш ново съдържание вътре. Това трудно би могло да има смисъл, например в сравнение с купуване на нова батерия.
:partyman:
Фитилчо - майстор
Lisko написа:
Не е възможно. Всяка батерия си е каквато си е.
Да смениш "химията" на батерията е все едно да извадиш всичко от вътре, от старата батерия да остане само кутията и да сложиш ново съдържание вътре. Това трудно би могло да има смисъл, например в сравнение с купуване на нова батерия.
:partyman:
Лисане, има смисъл, и то какъв ....
Първо, може да му пуснеш "няколко волта повече"(бос съм, не зная колко) за да увеличиш продуктивността.
Второ, се зарежда много по бързо
Трето можеш да увеличиш капацитета - Ah - сети се и от там продължителността на цикъла
Четвърто - струва по малко от оригиналната батерия
И последно, но не на последно място - тежи наполовина :roll:
MIRO_073 - майстор
Е обясни какво си намислил да правиш? Да сменяш елементи ли? Кво значи Модифициране на Ni-Cad батерия към Li-Po Искаш да използваш корпуса на оригиналната батерия и го наситиш с такива Li-Po елементи ли? Ако е така ги изкормяй и сменяй. За кво питаш.
hidrazin - майстор
Няма никакъв проблем да преработиш нещото на литиеви батерии. Трябва да използваш Li-Po от тези за хеликоптерите например.
Една клетка е 3,7 волта. Има и готови пакети по 22,2 волта. Значи няма да добавиш никакви волтове. По-скоро ще ми намалиш малко волтовете.
За бързия заряд и теглото си прав. За другото не. Няма да ти излезе по-евтино.
:partyman:
Фитилчо - майстор
Батерията за тази машина оригинално струва над 200 лева .... все си мисля, ще се класирам под рази сума.
Смяна на елементи с Ni-CAd - съмнително качество, li-Po сега са в апогея си, и ще са по качествени гаранция .


Да искам да изкормя старата батерия и да набухам вътре Li-Po. Ще си направя и зарядно и ще сложа аларма за нисък волтаж с екранче на нивото на батерията, ще стане фешън :lol:

Перформънса гаранция ще е по добър, при това положение майната и на цената.
ПО принцип е хубаво да са с малко по голям волтаж(не зная колко е допустимото малко, това питам)
hidrazin - майстор
Къде ги видя тези над 200 лева? Струва по-малко от 170 лева с доставката.
Hilti BP40 24V 3,0AH NIMH TE5A
Смени си аватара, щото никакъв го няма. Не мое се оправи с един ebay. :lol:
У нас един елемент 1,2 волта 3.9 Ah струва към 7 лева. Може и по-малко ако потърсиш или ползваш отстъпки. И ще ти излезе към 140 лева (без отстъпки).
Ако поразровиш при китайците вероятно ще излезе на половина. Ето ти 20 елемента 1,2V 3,5Ah за 77 лева с безплатна доставка.
1.2V 3500mAh Ni-MH
При теб с литиевите батерии, зарядното и защитата от дълбок разряд ще излезе като минимум три пъти по-скъпо. И с неясен краен резултат.
:partyman:
Фитилчо - майстор
Не го чувам тока, иначе ебейо да :lol:
Сигурен съм, че ще е по добър резултата с Ли-По , предпочитам да ги дам за тва парите :) :supz:


http://www.ebay.co.uk/itm/25C-1200Mah-3 ... 58ab0e4eb6
hidrazin - майстор
Е ами тока не го чуваш, ебейо също не го чуваш. И на къде си тръгнал тогаз? :lol:
:partyman:
Фитилчо - майстор
hidrazin написа:
Е ами тока не го чуваш, ебейо също не го чуваш. И на къде си тръгнал тогаз? :lol:
:partyman:

Ебейо го чувам много :lol: :lol: :lol:

:partyman:

Тема "Модифициране на Ni-Cad батерия към Li-Po" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: