• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
drastar - специалист
Тинки, Тинки........бях се зарекъл само до чета, ма ти се ги ръсиш едни....
Има UTP и F/UTP, от 3 години работя само във офис сгради, и само с UTP или F/UTP cat 6, 6A и 7, само последният проект(в сграда на евро комисията) на два етажа сме опънали 14 километра F/UTP и изобщо не става въпрос за спестяване на пари (мисля, ти е ясно кой плаща там), няма да ти обеснявям защо .......щот ти нищо не поемаш :-D
thinkpad - майстор
drastar написа:
...F/UTP cat 6, 6A и 7, само последният проект(в сграда на евро комисията) на два етажа сме опънали 14 километра...
Drastar, то FTP е F/UTP. Недоразумението с теб май произлезе от факта, че не се позовавам стриктно по ISO имената. А в случая аз си мисля и за cat 5e кабел. 6 и нагоре са малко екзотика все още тук.
п.п Не е UTP, a U/UTP. Кабел с никаква екранизация нито общо, нито индивидуално на всяка двойка. F/UTP се знае като FTP и е кабел с фолио за екран като цяло, но без екранизация между отделните двойки. Ако ще си говорим по ISO, то аз никога не бих ползвал U/UTP, ако мога да ползвам F/UTP(FTP)
MIRO_073 - майстор
mironcho написа:
Слагаш си качествени АП-та и не ти трябва дублиране. Ако целта е дублиране за всеки случай, нали се сещаш, че това упражнение няма край.
Да да да. Те "тъпите" германци затова слагат преди всеки автоматичен линеен прекъсвач бушони-демек разбирай стопяеми вложки, стопяеми предпазители, витлов предпазител, ВПНН...както ти отърва. И я кажи кои са "качествените"предпазители? Щото съм сменял и Сименс и Шнайдер И АББ и Еатон и Легранд и...нс кои разчиташ на 100%?
mironcho написа:
За мен е излишен разход и заради следното : Предпазител 63А, следва 6м 10мм2 (там си беше), следва 50А главен на ТАП, следва 30см гребен и изходящи предпазители. Краен резултат: при всяко късо (случва ми се от време на време) падат по 3 автомата в редица.
Ми то ясно колко качествени предпазители ползваш. Що не наредиш само товарови прекъсвачи и няя проблем-няя пада нищо. Ще има ток да те удави. Пък и с тези знания дето показваш, ако си ги правил ти как няма да падат. А и колко пъти ти се е случвало? Щото стандарта казва 3 пъти и после сменяш предпазителя. След третия път никой производител не гарантира, че предпазителя е наред. А при теб щом се случва а не случваЛО от време на време...
mironcho - специалист
MIRO_073 написа:
Да да да. Те "тъпите" германци затова слагат преди всеки автоматичен линеен прекъсвач бушони
убеден ли си, че тези прекъсвачи са били прекъсвачи или може би са разединители? Такова презастраховане не съм виждал, а съм се ровил в американски, италиански, белгийски и ... българо-руски инсталации
MIRO_073 написа:
...нс кои разчиташ на 100%?
На никои 100%, на някои повече от другите.
MIRO_073 написа:
Що не наредиш само товарови прекъсвачи и няя проблем-няя пада нищо. Ще има ток да те удави.

Сарказма не те прави по-убедителен, стандарта за 3-тото изключване го знам много добре, а относно знанията ми - да съм писал нещо грешно? Това, че не ти харесва е твой проблем.

Спирам да пиша в тази тема. Надявам се автора да е намерил интересуващата го информация.
thinkpad - майстор
mironcho написа:
...Такова презастраховане не съм виждал, а съм се ровил в американски, италиански, белгийски и ... българо-руски инсталации.
Нищо не ти преди да сложиш един предпазител повече, при все че предпазител на Шнайдер или цокъл за витлов+витлов предпазител не е по-скъп от разединител, та да е икономически нецелесъобразно.
Има голяма логика да сложиш главен предпазител, който да може да пази от комбинирано претоварване от консумация, натрупана от различни кръгове в електрическата инсталация или просто като второ ниво защита от късо съединение, в случай когато такова има, а предпазителят на кръга по някаква причина не е сработил/изгорял. Автоматичните предпазители все пак са електромеханични устройства с движещи се елементи в конструкцията им. Имат определен брой сработвания при зададени условия.
fade - специалист
Благодаря на всички за мненията, бяха ми полезни!

Темата може да се заключи от модератора, мисля, че се изчерпа.
nv952 - майстор
Имам един тъп въпрос...Вчера говорих с един приятел дето си купиха апартамент (нова кооперация) та говорехме си ала-бала и каза че слагат бойлер и ми обясни и от тогава не мога да спа..
Има 3 проводника-нула-фаза и защитен.Обаче строителите не са маркирали кое е нула и кое е защитния за ДТЗ-то.Мерят с мултицета и нормално надава 220 волта и на двата.Не мога да го разбера тва а много искам.Някак се ме човърка че не знам как да разбера.Някакви идеи освен да си извикат ел. техник.
valentino76bs - майстор
Ако има сложена ДТЗ вземи една лампа или там някакъв консуматор и го пробвай между фаза и нула и между фаза и защитен! При фаза и защитен проводник ще изключи ДТЗ.
c5pro - специалист
valentino76bs написа:
Ако има сложена ДТЗ вземи една лампа или там някакъв консуматор и го пробвай между фаза и нула и между фаза и защитен! При фаза и защитен проводник ще изключи ДТЗ.
между нула и защитен без товар,пак ще изключи ДТЗ.накрая нищо няма да разбере. :?
дано обаче разбере,че трябва да си извика ел.техник.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Варианти за предпазители и ДТЗ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: