• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MIRO_073 - майстор
bobko написа:
Според мен не би трябвало да изключи защото няма да протече ток по голям от 30mA.Потенциялите на нулев и защитен проводник трябва да са почти сходни.
Ко каза ко?

Някой друг да го сложи в бисерите.
bobko - специалист
MIRO_073 написа:
bobko написа:
Според мен не би трябвало да изключи защото няма да протече ток по голям от 30mA.Потенциялите на нулев и защитен проводник трябва да са почти сходни.
Ко каза ко?

Някой друг да го сложи в бисерите.
100% Моя грешка,ИЗВИНЯВАМ СЕ ако съм подвел някого,не е било умишлено,просто се заблудих.
Стиви - специалист
valentino76bs написа:
Между нула и защитен проводник няма да изключи ДТЗ, ако няма консуматор във веригата, защото тока ще е 0 ампера :wink:
Колегата имаше друго предвид!Ако окъсиш нулата и защитния/изхода/ ще изключи ли ДТЗ-то? :)

Няма да изключи! Прочети внимателно какво съм написал!
bobko - специалист
ЩЕ ИЗКЛЮЧИ !!! След като колегата спомена,че казаното от мен е за в "бисери" доста любопитно ми стана и направих няколко бързи теста и действително и се установи,че не бях прав с казаното преди това.ДТЗ сработи дори когато поставих проводника с (нула) на земята като при мен беше леко влажно.
Стиви - специалист
А изключи ли ВСИЧКИ консуматори на кръга със ДТЗ? Гарантирам ти, че ДТЗ няма да падне, докато не включиш някакъв консуматор в кръга, независимо дали е в същия контакт в който си дал на късо земя и нула или в друг произволен контакт ( или не контакт, а стационарен консуматор) .
valentino76bs - майстор
Стиви написа:
А изключи ли ВСИЧКИ консуматори на кръга със ДТЗ? Гарантирам ти, че ДТЗ няма да падне, докато не включиш някакъв консуматор в кръга, независимо дали е в същия контакт в който си дал на късо земя и нула или в друг произволен контакт ( или не контакт, а стационарен консуматор) .
Пробвайте:)
Стиви - специалист
Готов ли си да се обзаложиш?
bobko - специалист
Днес доста опити направих с една ДТЗ и се уверих за себе си някой неща който не мислех,че са точно така.Действително ДТЗ заработи при допиране на нулевия проводник към земя.Свързах дори един мултицет за измеря какъв ток вдига но нищо не хванах защото изключването става мигновено.
Стиви - специалист
Единствения вариант за който се сещам да е възможно задействие на ДТЗ в тази ситуация, без консуматори в НЕЙНАТА ВЕРИГА, е PEN проводника да се разделя на PE и N проводници още преди таблото в което е ДТЗ. Тогава е възможно в N проводника да се получава пад на напрежение и от там да се получава разлика в потенциалите. Ако ти се експериментира и искаш да премериш нещо, е трябвало да премериш напрежението/тока между PE и N преди ДТЗ :wink:
John - специалист
Стиви,извинявай,но нещо, си се объркал.При,каквато и да е схема,защитният проводник,ще има различен потенциал от нулевия.Ако бяха с еднакви потенциали...за чий ни е тази ДТЗ ?Изискване е ,защитния и нулевия проводник ,да не се обединяват след ДТЗ!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Варианти за предпазители и ДТЗ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: