Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
alsted - майстор
Някай случайно да е правил, да е виждал, да ми подскаже къде бих могъл да видя ...
jordanvass - майстор
В моя град - Първомай, Пловдивска обл., бяха сложили на камбаната някакъв часовников механизъм и камбаната биеше автоматично на всеки час толкова пъти, колкото е часът. Като часовник с кукувица, ама мъчително по-шумен. Но градът лудна от шума, то не бяха дебати, не бяха протести и разправии, в крайна сметка изключиха часовника. Как беше направен, не знам. Предполагам, че тебе ударникът те интересува, иначе програматор се прави лесно.
ivanovbg - майстор
Виждал съм с мотор и пружина която навива. Над определено усилие изпуска и удря камбаната. Има и пружина дето го връща малко да не опира в нормално положение. Ударника беше с дървен накрайник. Мисля че беше преправено от някакъв шалтер за високо напрежение.
Стиви - специалист
Не виждам от къде си, но в Хасково съм виждал такова изпълненеие на камбанариата до най-голямата в света статуя на Дева Мария. Тъкмо ще видиш 2в1 :wink:
koleto84 - специалист
Електромагнит на стойка в камбаната можеби... :?
alsted - майстор
"В" - не е задължително. Няма проблем да е и отвън. Въпроса е що за соленоид трябва да се спретне ... ток, навивки, диаметри, материали ... Каква сила да се предвиди (изчисли), как да се минимализира триенето, намагнетизирането ... Това определено е най-лесния и надежден вариант и в моите очи, но практическата, надеждна реализация малко ми убягва.

Тема "Черковна камбана на ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: