• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nеwage - специалист
Здравейте!
Станах горд собственик на последната пералня родно производство - Перла 05, произведена през 1990-та година, малко преди "демокрацията" да ликвидира българската индустрия...

И така, работи си отлично, но пълни вода само през едното чекмедже, въпреки, че на програмата са отбелязани и трите, т.е. трябва да сипва вода и през трите. Но праха така си и седи там...

Вентилите работят, тествах ги. Смених програматора - пак същото. Дайте идея какво може да е?
Neno Er - специалист
nеwage написа:
Вентилите работят, тествах ги.
Елементарен въпрос.
Тествал си вентилите /в авиацията-хидрокранове :lol: /, сменил си програматора, а връзките програматор-вентил?
След многогодишна експлоатация вентилите засядат, но обикновено не спират водата /поне на "Вятка"–та беше така/.
kozl - майстор
Ако не спират водата ще прелее барабана. Провери напрежението на клапаните в дадено положение на програматора. Предпране, пране, избелване/омекотяване.
Може поради някави причини, примерно повредени клапани да са пренасочени веригите към клапана за средното чекмедже и така при Предпране, пране и плакнене все през едно и също място ще минава водата.
nеwage - специалист
Пробвах с един мост да подам напрежение на клемата на клапана откъм програматора - работи, пуска и спира водата. Възможно е някой преди мен да е сложил клемата на неправилното място, защото аз при смяната на програматора просто надписах кабелите, без да проверявам по схемата. Има ли друга възможна причина?
alsted - майстор
Ето ти една хубава схемичка (не се чете много добре, но е шаренка). Няколко поста по-нагоре има диаграма на програматора. От схемата се вижда, че вентилите са на "6", "8В" и "8Т". От диаграмата виждаш кой кога подава и мериш. Дали ме разбра?
nеwage - специалист
alsted написа:
Ето ти една хубава схемичка (не се чете много добре, но е шаренка). Няколко поста по-нагоре има диаграма на програматора. От схемата се вижда, че вентилите са на "6", "8В" и "8Т". От диаграмата виждаш кой кога подава и мериш. Дали ме разбра?
Kъде точно е схемата?
fikata - майстор
nеwage написа:
alsted написа:
Ето ти една хубава схемичка (не се чете много добре, но е шаренка). Няколко поста по-нагоре има диаграма на програматора. От схемата се вижда, че вентилите са на "6", "8В" и "8Т". От диаграмата виждаш кой кога подава и мериш. Дали ме разбра?
Kъде точно е схемата?
Схема е срещу Еконт :-D
http://www.tehcomservis.com/forum/topic ... =5&topic=6
alsted - майстор
Мислех си, че се знае. Уви, и fikata нямаше да пише, че няма ВЛДК 1000А в другата тема, но явно не всеки го знае :)
Прикачен файл:
линк.JPG
линк.JPG (41.38 KиБ) Видяна 831 пъти
hidrazin - майстор
Това не винаги се вижда добре. Особено ако не е болдвано или подчертано. Аз по принцип го правя така.
Ето ти една хубава схемичка...
:partyman:
nеwage - специалист
hidrazin написа:
Това не винаги се вижда добре. Особено ако не е болдвано или подчертано. Аз по принцип го правя така.
Ето ти една хубава схемичка...
:partyman:
Да, при мен абсолютно не се вижда. Къде е админа да му предложа да смени цвета на линковете.
  • 1
  • 2

Тема "Перла 05 - тече само в едното чекмедже" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: