• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
-Тони- - специалист
До колкото разбрах, ще трябва да изчакам да станат лед пурите по- мощни на по- малка дължина. Осветявам аквариум с растения и дължината на пурите не трябва да надвишава 130см. Алтернативата е да сложа повече лед пури... не съм в час с тях и не знам какви. До сега светих с 2бр. Силвания гро-лукс и 2бр. филипс - 950.- сега съм на половина :sad: . Пурите са със цена доста над 10лв.
hidrazin - майстор
Е с това трябваше да почнеш. Тези лампи са спектрални. Имат CRI над 90. Не знам до колко LED пурите ще могат да ги заместят.
Уж последното поколение светодиоди били постигнали над 90 ама едва ли точно такива се продават в магазините. Пък и като знам че и тези от твоите пури не се намират във всеки магазин...
В този вариант си сменяй дросела.
:partyman:
MIRO_073 - майстор
На Т5 надали ще намериш LED пури. Повечето са на Т8 цокъл. 60,120,150мм. или 9(18),18(36) и 22(58) W

Сменяй ЕПРА-та
nakatasan - специалист
Здравейте, имам осветително тяло с 2 пури в банята. Ама нещо умряха. Преди ден два едната изгасна. Като почуках по пластмасовото стъкло тя светна. Ама като се стартира от ключа и премигва. От вчера втората изгасна, но с почукване не светна. Днес опитах да разменя пурите и като запалих и двете не светнаха.
Та въпросите ми са:
- Как да проверя пурите дали работят. Едната е Филипс студена, другата е Осрам топло бяло. С еднаква мощност 18 вата. Просто така се случи, че като купувах пурите нямаха по две налични и ги купих всяка от различно място.
- Как да проверя захранващия модул да не е дал фира. Представлява метална дълга кутия с вход от 2 кабела на 220 в, и от другата страна има изходи към конекторите за пурите. Самия модул е цял, няма стартери и други ел компоненти. Всичко е затворено в един корпус.
- Как да проверя дали не е проблема в тези конектори, където се поставят пъпките на пурите?
Самото осветително тяло го купих от Практикър или Бриколаж някъде март месец тази година, по същото време и пурите купих.
Евентуално ако осветителното тяло е дало фира с какво да го заменя, че да е надеждно?
Поздрави
fikata - майстор
Представлява метална дълга кутия с вход от 2 кабела на 220 в, и от другата страна има изходи към конекторите за пурите. Самия модул е цял, няма стартери и други ел компоненти. Всичко е затворено в един корпус.
Първото и най лесно можеш да направиш като провериш "пурите" т.е тръбите. С мултицет или вериго проверител проверяваш цялостта за прекъсване на електродите. Проверяваш за верига между двата пина в единия край и съответно същото между двата пина в другия край.
При недобър ел. контакт в пластините на държачите и пиновете/крачетата/ на тръбата - с леко завъртане на тръбата това се установява ако в определено положение тръбата започва да присветва.
Най вероятна причина,когато и двете тръби отказват да се запалват и да работят едновременно е че електронния баласт е сдал багажа. Сменя се с нов. Ориентировъчна цена на нов електронен баласт за 2Х18 W е 13-15 лв а много повече - зависи от известността на производителя
Самото осветително тяло го купих от Практикър или Бриколаж някъде март месец тази година, по същото време и пурите купих.
Защо не си потърсиш правото за гаранция на изделието - това осветително тяло.?
DMN - майстор
nakatasan написа:
Като почуках по пластмасовото стъкло тя светна. Ама като се стартира от ключа и премигва.
Според мен има някъде лоша връзка или спойка и е добре да се провери за такава(ако има възможност за отваряне) преди да се бърза да се купува нов електронен баласт.
hidrazin - майстор
:? Ами то няма нещо дето да не може да се отвори. Поне на мен до сега нищо не ми се е опряло.
Друг е въпроса за затварянето ... :-D
:partyman:
Здравейте,
Мога ли да вържа паралелно 3 луминисцентни лампи 8w на един електронен баласт с мощност 1х36 вата
krasi92 - майстор
Разбира се че може да ги вържеш но едва ли ще светят.
  • 1
  • 2

Тема "Луминисцентно осветление Т5 - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: