Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nеwage - специалист
Здравейте!
След като подкарах пералнята имам още един въпрос - прави ми впечатление, че на цяло пране пълни вода около 10 см. над дъното на барабана, не се вижда през люка.
Струва ми се, че е малко, защото само намокря прането. Колко е нормалното?
И с кой винт на ниворегулатора се регулира това ниво?

Между другото - снощи засякох колко струва едно изпиране с Перла 05 - 0,93kW + 110л вода
hidrazin - майстор
nеwage написа:
....колко струва едно изпиране с Перла 05 - 0,93kW + 110л вода
Това 0,93kW може да е както 1 стотинка, така и 10 лева или повече.
:partyman:
Gnus - специалист
С перла не съм имал работа, но няколко автоматични перални съм поддържал и това количество вода ми се струва нормално. Нали не очакваш да напълни барабана до горе?
Gnus - специалист
hidrazin написа:
nеwage написа:
....колко струва едно изпиране с Перла 05 - 0,93kW + 110л вода
Това 0,93kW може да е както 1 стотинка, така и 10 лева или повече.
:partyman:
Как?
hidrazin - майстор
Кое как? Тези 0,93kW и така написани са мощност. Не енергия. Цената е за енергия. Пък енергията се получава като тази мощност я консумираш определено ВРЕМЕ. :-D
:partyman:
П. Петков - специалист
Пресостатите на Копривщица РН-2 са с два SPDT контакта: 11-com., 12-N.C, 13-N.O. - ниско ниво и 21-com., 22-N.C., 23-N.O. - високо ниво. Нивата съответстват на следните налягания: P1-2,27kPa и P2-2,74kPa.
Наляганията в килоПаскали се конвертират във височина на водния стълб, като се знае, че 1мм воден стълб е равен на 9,81 Pa или: 2,27kPa = 231mm и 2,74кPa= 279mm. Височината на този воден стълб е между нивото на водата в пералнята и нивото на водата в шлауха на пресостата, а не между пода и нивото на водата!!!
Всяка контактна група има два винта - единият е във висок бакелитов борд, а другият е разположен по-ниско. Чрез единия се регулира нивото, а чрез другия - хистерезиса, тоест единият регулира височината на включване, а другият - на изключване на съответната група. В домашни условия може да се направи проста установка за проверка и настройка на двете групи. Тя е следната: Взема се дълъг, прозрачен шлаух (около два-три метра), който има вътрешен диаметър 10-15мм (диаметърът на щуцера на пресостата е 5,5мм и трябва да се сложи преходна вложка). По-големият диаметър на шлауха е, за да се улесни първоначално движението на въздушните мехури в него (ако има такива) и за да се избегне влиянието на капилярния ефект. Шлаухът се пълни 3/4 с вода и се прави "U" коляно. Към единия край на коляното се свързва пресостата (при изравнени нива!!!), който лежи върху два пирона, заковани на вертикална дъска, а другият е свободен и може да се движи нагоре-надолу. При издигане и сваляне на свободния край се постига включване и изключване на двете групи. Разликите в нивата на водния стълб в двете колена, представляват нивата на превключване при изменение на налягането (в мм воден стълб).
Без вода и шлаух може да се ползва и нещо такова (диференциален манометър):
Прикачен файл:
Picture.jpg
Picture.jpg (46.99 KиБ) Видяна 1406 пъти
За съжаление, този е за по-ниски налягания (за климатични централи).
Последна промяна от П. Петков на ср окт 22, 2014 10:19 am, променено общо 2 пъти.
nеwage - специалист
Gnus написа:
hidrazin написа:
nеwage написа:
....колко струва едно изпиране с Перла 05 - 0,93kW + 110л вода
Това 0,93kW може да е както 1 стотинка, така и 10 лева или повече.
:partyman:
Как?
За цялото изпиране бяха изхарчени 0,93kW - така ми показа уреда
nеwage - специалист
П. Петков написа:
0,93kWh!!!
да, сега видях че така пише на уреда KWH. За врътките - открих ги в друга тема: viewtopic.php?f=58&t=47293
П. Петков - специалист
Все пак се пише kWh, а не "KWH"! :)

Тема "Перла 05 - колко е нормалното ниво на вода?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: